×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Firmy Bud-Expert rozpoczęła działalność na terenie KSSE

  • Autor: PAP/AT
  • Opublikowano: 25 maj 2017 15:46

Firma Bud-Expert oficjalnie rozpoczęła działalność na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Zabrzu (Śląskie).

Firmy Bud-Expert rozpoczęła działalność na terenie KSSE
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Wysoko zautomatyzowane – zbudowane kosztem 8 mln zł – centrum cięcia laserowego blach i rur firmy Bud-Expert rozpoczęło w Zabrzu (Śląskie) swą oficjalną działalność.

• To trzecia otwarta firma na zabrzańskich terenach KSSE.

• Zatrudnienie ww firmie znalazło już ok. 40 osób, a kolejne 10 zostanie jeszcze zatrudnionych.

Zatrudnienie w zakładzie przy ul. Donnersmarcka znalazło już ok. 40 osób (połowa to pracownicy administracji i inżynierowie, a pozostali - pracownicy produkcji). Prezes Krzysztof Buczak powiedział że w najbliższym czasie firma chce przyjąć kolejne dziesięć osób.

Prezes dodał, że planowana już jest rozbudowa inwestycji (hala produkcyjna ma powierzchnię ok. 1,6 tys. m kw.). "Chcemy dokupić jeszcze jedną nieruchomość i powiększyć zakład do łącznej powierzchni ok. 3 tys. m kw." - wskazał.

Rzecznik zabrzańskiego magistratu Sławomir Gruszka podał, że firma zakupiła działkę o powierzchni prawie 0,7 ha przed dwoma laty. W grudniu 2015 r. rozpoczęła się budowa zakładu, która zakończyła się w sierpniu 2016 r. Jak powiedział prezes, niedawno zakończył się ostatni etap - wyposażenie hali w sprzęt.

Czytaj też: SSE trzymają się mocno. Ale stały się dla Polski pułapką

Zakład został wybudowany przez firmę Pro-Invest. Wartość inwestycji wyniosła ok. 8 mln zł.

Przedsiębiorstwo Bud-Expert specjalizuje się w produkcji i obróbce elementów stalowych: głównie blach i rur. Firma świadczy usługi przemysłowe z zakresu obróbki metali, stosując technologie cięcia wodą lub laserem oraz gięcia metali. Zabrzańska hala to filia produkcyjna przedsiębiorstwa, którego siedziba znajduje się w Knurowie. Łącznie zatrudnionych jest w firmie ok. 50 osób.

Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik podkreśliła w czwartek, że oficjalnie otwarta tego dnia inwestycja "jest kolejnym elementem zrównoważonego rozwoju" miasta. "Nowoczesna hala w Zabrzu potwierdza również, że miasto jest przyjazne dla prowadzenia działalności gospodarczej" - dodała prezydent.

W zabrzańskim Regionalnym Parku Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) - w północnej części miasta, na granicy dzielnic: Mikulczyce, Rokitnica i Biskupice - grunty nabyło dotąd dziesięć firm; w tym roku ogłoszonych ma być kilka kolejnych przetargów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Firmy Bud-Expert rozpoczęła działalność na terenie KSSE
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA