Firma z Grupy Geberit inwestuje w ŁSSE. Stworzy nowe miejsca pracy

Firma Scanaqua chce zwiększyć zatrudnienie o 20 osób. Zobowiązała się również do utrzymania na terenie łódzkiej strefy zatrudnienia na poziomie 147 pracowników, przez co najmniej 5 lat.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Firma z Grupy Geberit inwestuje w ŁSSE. Stworzy nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

20 sie 2015 20:05


Co najmniej 8,2 mln zł chce zainwestować w Ozorkowie specjalizująca się w produkcji kabin prysznicowych, wanien oraz brodzików akrylowych spółka Scanaqua, która należy do międzynarodowej Grupy Geberit.

Nowe miejsca pracy

Jak poinformował PAP rzecznik Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Marcin Kwintkiewicz firma, która otrzymała właśnie drugie już zezwolenie na prowadzenie działalności w Łódzkiej SSE, w podstrefie w Ozorkowie, chce zwiększyć zatrudnienie o 20 osób i zobowiązała się do utrzymania na terenie strefy zatrudnienia na poziomie 147 pracowników, przez co najmniej 5 lat.

Czytaj też: Bagpak Polska i Stalgast Radom zainwestują w Tarnobrzeskiej SSE. Będą nowe miejsca pracy

Dodał, że nowa inwestycja firmy ma na celu dywersyfikację produkcji: wśród wyrobów pojawią się nowe elementy (w tym półprodukty) instalacji wodnych i gazowych wykonanych ze stali nierdzewnej, stali węglowej, miedzi oraz stopu miedzi, niklu oraz żelaza i mosiądzu.

Kolejny inwestor w ŁSSE

To szósty inwestor, jaki otrzymał w tym roku zezwolenie na działalność w ŁSSE. W pierwszym półroczu 2015 r. otrzymało je pięć firm, które łącznie zadeklarowały nakłady inwestycyjne w wysokości 221 mln zł, zatrudnienie 184 nowych pracowników oraz utrzymanie w sumie 839 miejsc pracy.

ŁSSE zajmuje obecnie w sumie 1302 ha i składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Jej prezes Tomasz Sadzyński zwrócił uwagę, że przez 18 lat istnienia strefy wydano 279 zezwoleń, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 12,7 mld zł, dzięki którym powstało ponad 32 tys. miejsc pracy. Najsilniejsze branże obecne w Łódzkiej SSE to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, IT/BPO oraz opakowań.

Na początku sierpnia władze strefy złożyły do Ministerstwa Gospodarki wniosek o jej rozszerzenie. Miałaby ona objąć zarówno tereny gminne, jak i prywatne. Poziom zagospodarowania terenów w Łódzkiej SSE wynosi obecnie 75 proc. W sumie jest ok. 324 ha wolnych terenów inwestycyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.