×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

AstraZeneca zainwestuje w Polsce 1,5 mld zł na działania badawczo-rozwojowe

  • Aneta Kaczmarek
    AKC
  • 23 sty 2020 16:20

432 decyzje dotyczące inwestycji o wartości blisko 21 mld zł - to efekt niespełna półtora roku działania Polskiej Strefy Inwestycji. W naszym kraju inwestuje m.in. globalna firma biofarmaceutyczna AstraZeneca. Właśnie postanowiła przeznaczyć na działania B+R w Polsce 1,5 mld zł. - To dowód na to, że panuje u nas dobry klimat i znakomite otoczenie prawne do prowadzenia biznesu - przekonuje Ministerstwo Rozwoju.

AstraZeneca zainwestuje w Polsce 1,5 mld zł na działania badawczo-rozwojowe
Na decyzję AstrazZneca o inwestycji w Polsce miała m.in. duża liczba doskonałych absolwentów kierunków medycznych (fot. archiwum)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Globalna firma biofarmaceutyczna AstraZeneca jest obecna na polskim rynku już od blisko 30 lat.
  • Polski zespół pracowników uczestniczy w wielu projektach badawczych o zasięgu globalnym.
  • Zdaniem resortu rozwoju decyzja o tak dużej inwestycji oznaczać będzie jeszcze szersze niż dotychczas zaangażowanie kadry akademickiej w realizację różnych badań oraz dalszy transfer know-how i technologii do Polski.

 - Polska to dziś doskonałe miejsce do prowadzenia i rozwijania biznesu. Nasza atrakcyjność inwestycyjna wynika z wielu czynników, m.in. takich jak stabilność makroekonomiczna, dobrze wykształceni pracownicy i kadra menedżerska, wysoka jakość oferowanych produktów i usług czy też dogodne położenie w sercu Europy. Dlatego tym bardziej cieszy mnie decyzja zarządu AstraZeneca, który zdecydował się zainwestować w najbliższych latach w naszym kraju  1,5 mld zł w budowę ekosystemu biotechnologicznego i life science - mówi minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Czytaj też: Globalna firma farmaceutyczna postawiła na polskich naukowców

O tej inwestycji poinformowali wczoraj w Davos, gdzie odbywa się Światowe Forum Ekonomiczne, premier Mateusz Morawiecki i prezes AstraZeneca Leif Johansson.

- Nasza firma zdecydowała się na tak dużą inwestycję właśnie w Polsce z powodu sprzyjających warunków do prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej. Obok dostępu do dużej liczby doskonałych absolwentów kierunków medycznych, doceniamy rozwiązania legislacyjne premiujące działalność badawczo-rozwojową, które zaczęły się pojawiać od 2016 roku, takie jak ulga IP Box, czy ulga na działalność badawczo-rozwojową - podkreślił Jarosław Oleszczuk, prezes AstraZeneca Pharma Poland. - W ciągu najbliższych 5 lat planujemy zainwestować ponad 1,5 miliarda złotych, z czego większość zostanie przeznaczona na inwestycje napędzające dalszy rozwój warszawskiego globalnego centrum badawczo-rozwojowego - dodał.

Po co powstała Polska Strefa Inwestycji?

Jak informuje w komunikacie Ministerstwo Rozwoju, aby lepiej wykorzystać potencjał inwestycyjny polskiej gospodarki, przeprowadzono gruntowną reformę Specjalnych Stref Ekonomicznych. Od 5 września 2018 r powstała Polska Strefa Inwestycji. Dzięki niej zwolnienia podatkowe są dostępne dla inwestorów w całej Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: AstraZeneca zainwestuje w Polsce 1,5 mld zł na działania badawczo-rozwojowe

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA