PARTNERZY PORTALU

Fabryka Stellantis w Gliwicach bez trzeciej zmiany. Co z pracownikami?

  • Autor: PAP/AT
  • 3 lis 2022 11:43

Gliwicka fabryka aut dostawczych Stellantis, która na listopad planowała wdrożenie pracy na trzy zmiany, zdecydowała, że na razie pozostanie przy systemie dwuzmianowym. Przejęciem około stu pracowników, którzy mieli być zalążkiem trzeciej zmiany, zainteresowane są już inne firmy.

Fabryka Stellantis w Gliwicach bez trzeciej zmiany. Co z pracownikami?
Gliwicka fabryka aut dostawczych Stellantis zdecydowała, że na razie pozostanie przy systemie dwuzmianowym (fot. mat. pras.)
REKLAMA
  • Gliwicka fabryka aut dostawczych Stellantis zdecydowała, że na razie pozostanie przy systemie dwuzmianowym.
  • Powody decyzji wynikają z bardzo głębokiego kryzysu ekonomicznego, który ciągle przybiera na sile i ma niszczący wpływ na przemysł oraz światowe rynki - także rynki motoryzacyjne, dodatkowo załamane brakiem części do produkcji i przerwanymi łańcuchami dostaw - wyjaśniła rzeczniczka gliwickiej fabryki Agnieszka Brania.
  • W tym tygodniu odbywają się spotkania z pracownikami w celu przedstawienia im możliwości i warunków zatrudnienia. Stellantis zdecydował też, że wypłaci tej grupie pracowników dodatkowe świadczenie pieniężne.

Fabryka aut dostawczych Stellantis pozostanie przy systemie dwuzmianowym

Gliwicka fabryka aut dostawczych Stellantis, która na listopad planowała wdrożenie pracy na trzy zmiany, zdecydowała, że na razie pozostanie przy systemie dwuzmianowym.

"Powody tej decyzji wynikają z bardzo głębokiego kryzysu ekonomicznego, który ciągle przybiera na sile i ma niszczący wpływ na przemysł oraz światowe rynki - także rynki motoryzacyjne, dodatkowo załamane brakiem części do produkcji i przerwanymi łańcuchami dostaw" - wyjaśniła rzeczniczka gliwickiej fabryki Agnieszka Brania.

Czytaj też: Pracownicy Stellantisa w Gliwicach chcą lepszych warunków pracy

Gliwicki zakład zatrudnia obecnie ok. 1,8 tys. osób, w tym ponad 1,3 tys. w pionie produkcji. Około 100 pracowników, którzy mieli być zalążkiem trzeciej zmiany, to osoby zatrudnione przez dwie agencje pracy tymczasowej. Duża część z nich to Ukraińcy. Zostali oni przeszkoleni przez Stellantis; pracowali na wydziałach montażu, w spawalni i w dostawach materiałowych. Gliwicka firma zapytała o możliwość zatrudnienia tych osób inne zakłady działające w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Stellantis wypłaci pracownikom dodatkowe świadczenie pieniężne

"Chęć ich przyjęcia zadeklarowało już kilka firm. W tym tygodniu odbywają się spotkania z pracownikami w celu przedstawienia im możliwości i warunków zatrudnienia" - poinformowała Agnieszka Brania. Stellantis zdecydował też, że wypłaci tej grupie pracowników dodatkowe świadczenie pieniężne. W zależności od terminu zakończenia umowy będzie to jedna dodatkowa miesięczna pensja lub wynagrodzenie zasadnicze za listopad.

Stellantis nie przesądza na razie, kiedy w fabryce może zostać uruchomiona trzecia zmiana produkcyjna. Plan zakłada, że nastąpi to w przyszłym roku, jednak nawet przybliżony termin nie jest znany - będzie to zależało od sytuacji rynkowej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Fabryka Stellantis w Gliwicach bez trzeciej zmiany. Co z pracownikami?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA