Fabryka Pilkingtona do rozbudowy. Zwiększy się zatrudnienie

Japoński koncern NSG Group podjął decyzję o rozbudowie zakładu Pilkington IGP w Szczecinie i uruchomieniu nowej linii do produkcji szyb zespolonych. Dzięki inwestycji powstaną nowe miejsca pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fabryka Pilkingtona do rozbudowy. Zwiększy się zatrudnienie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

13 sty 2015 19:03


Jak podał inwestor, rozpoczynające się przedsięwzięcie podzielono na dwa etapy. Pierwszy, realizowany w okresie od stycznia do sierpnia 2015 r., zakłada zwiększenie powierzchni produkcyjnej i magazynowej o 4 tys. m kw. oraz instalację linii i parku maszynowego.

W drugim etapie, którego zakończenie przewidziano na grudzień 2015 r., działania koncentrować się będą na stabilizacji procesu produkcyjnego i osiągnięciu pełnej mocy produkcyjnej.

- Docelowo inwestycja zwiększy moce zakładu w zakresie wysokospecjalistycznych produktów, wytwarzanych na potrzeby rynku architektonicznego o 40 proc. Projekt utworzy 60 nowych miejsc pracy dla specjalistów i pracowników obsługi linii - poinformował inwestor.

Dodał, że dostrzegając potencjał i zapotrzebowanie na szkło architektoniczne rynku skandynawskiego, zakład w ubiegłym roku zwiększył produkcję szkła hartowanego, wykorzystywanego w szybach zespolonych. Było to możliwe dzięki zamontowaniu drugiego pieca hartowniczego.

- Uruchamiana obecnie inwestycja przełoży się na dalszy wzrost potencjału szczecińskiej fabryki, a specjalistyczne szkło marki Pilkington trafi na rynek krajowy, a także do Szwecji, Danii i Norwegii - podsumowano.

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W 2006 r. firma została przejęta przez japoński koncern NSG Group. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2014 r. sprzedaż grupy wyniosła ok. 4,5 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.