Fabryka mebli w Gorzowie Wielkopolskim dała nowe miejsc pracy

- 200 osób znalazło zatrudnienie w nowej fabryce mebli spółki Borne Furniture, która powstała w Gorzowie Wlkp. na terenach Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W środę odbyło się oficjalne otwarcie zakładu. Inwestycja kosztowała ok. 90 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fabryka mebli w Gorzowie Wielkopolskim dała nowe miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

11 cze 2014 14:02


"Cieszy nas, że jest to przedsiębiorstwo produkcyjne () w związku z tym mamy w Gorzowie taką sytuację, że blisko 6 tys. osób jest pracownikami przedsiębiorstw przemysłowych" - powiedział prezydent Gorzowa Wlkp. Tadeusz Jędrzejczak. Prezydent zaznaczył, że w tych zakładach pracują nie tylko mieszkańcy miasta, ale także wielu ościennych miejscowości.

Jak poinformował członek Zarządu Borne Furniture Sp. z o.o. Marek Krowicki, budowa zakładu rozpoczęła się w listopadzie 2012 r., a zakończyła blisko rok temu. Kolejne miesiące zajął rozruch technologiczny i osiągnięcie pełnych mocy produkcyjnych.

Koszt inwestycji to ok. 90 mln zł. Na działce o powierzchni 6 ha powstały hale produkcyjne i magazynowe wraz z częścią biurową i socjalną oraz całą infrastrukturą, a także wyposażeniem w nowoczesne maszyny i urządzenia techniczne do produkcji mebli i elementów meblowych.

"W gorzowskim zakładzie pracę znalazło około 200 osób. Tym samym łącznie z zakładem w pobliskim Barlinku, gdzie znajduje się siedziba Spółki, nasza firma zatrudnia pół tysiąca ludzi. Średnia płaca wynosi około 3 tys. brutto" - powiedział PAP Krowicki.

Zakład w Gorzowie Wlkp. wytwarza meble i elementy meblowe, których głównym odbiorcą jest sieć sklepów IKEA na całym świecie. Fabryka specjalizuje się w produkcji płyt stołowych.

Jak powiedział Krowicki, spółka zdecydowała się na Gorzów Wlkp. ze względu na położenie i dostępność dużych terenów pod inwestycje i oraz związane z tym możliwości dalszego rozwoju i rozbudowy jej zakładu.

"Dużą zachętą była oczywiście możliwość prowadzenia działalności w specjalnej strefie ekonomicznej, co wiąże się ze sporymi ulgami podatkowymi. Do dobrego funkcjonowania naszej fabryki niezbędne jest utrzymywanie kooperacji w wąskich zakresach, w których sami nie specjalizujemy się. Sądzę, że na lokalnym rynku znajdą się takie podmioty, które wykorzystają możliwość nawiązania z nami współpracy" - dodał Krowicki.

Borne Furniture Sp. z o. o. należy do niemieckiej firmy rodzinnej Klaus Borne Tuerenfabrik GmbH & Co. KG z siedzibą w Trierweiler, która posiada w polskiej spółce 100 proc. udziałów. Firma od kilkudziesięciu lat jest znana z produkcji drzwi i ościeżnic w Niemczech i Europie Zachodniej.

Inwestor rozpoczął działalność w Polsce w 2000 r. budując zakład produkcyjny w Barlinku.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.