Fabryka Daimlera, praca: Nowa inwestycja koncernu

• Nową fabrykę samochodów zbuduje na Węgrzech Daimler obok swoich zakładów Mercedesa w Kecskemecie.
• Koszt inwestycji wyniesie miliard euro i dostarczy 2,5 tys. nowych miejsc pracy.
• W Posce natomiast, w Jaworze, Daimler otworzy fabrykę silników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Fabryka Daimlera, praca: Nowa inwestycja koncernu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

29 lip 2016 13:29


O inwestycji Daimlera na Węgrzech poinformował w piątek (29 lipca) Peter Szijjarto, minister spraw zagranicznych Węgier. Fabryka będzie mogła produkować 150 tys. samochodów rocznie i stworzy 2,5 tys. nowych miejsc pracy. Jak podkreślił Szijjarto, rząd węgierski wsparł budowę grantem wysokości 12,9 mld forintów (41,3 mln euro).

Dyrektor Mercedes-Benz ds. produkcji Markus Schaeffer powiedział, że zakończenie budowy nowej fabryki planuje się do końca dekady. Od 2012 r. są natomiast produkowane w zakładzie w Kecskemecie osobowe mercedesy. Pracuje tam 400 osób.

Nowa inwestycja dostarczy 2,5 tys. nowych miejsc pracy. Natomiast w całym sektorze motoryzacyjnym na Węgrzech zatrudnionych jest obecnie 152 tys. osób.

Czytaj też: Fabryka Daimlera w Polsce. Kilkaset miejsc pracy już w 2019 r.

Przypomnijmy, Daimler inwestuje również z Polsce. W Jaworze (w województwie dolnośląskim) powstanie pierwsza w Polsce fabryka silników Mercedesa, która stworzy kilkaset miejsc pracy. Inwestycja pochłonie ok. 500 mln euro, a start produkcji planowany jest na 2019 r.

Zdaniem Jakuba Farysia, prezesa Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, w sumie w fabryce i jej otoczeniu będzie pracowało nawet 3 tys. osób.

Więcej na ten temat czytajcie tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.