Exalo Drilling będzie zatrudniał poszukiwaczy gazu i ropy

Zajmujaca się poszukiwaniami węglowodorów (dawniej PGNiG Poszukiwania) spółka Exalo Drilling zamierza zatrudnić kolejne załogi wiertnicze. To efekt uruchomieniem kolejnych odwiertów oraz planami inwestycyjnymi spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Exalo Drilling będzie zatrudniał poszukiwaczy gazu i ropy

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (DM)

wnp.pl

7 sie 2013 16:01


Exalo obecnie zatrudnia około 2,5 tys. osób na stanowiskach wiertniczych i serwisowych. W związku z rozwojem spółki oraz planowanym zwiększeniem skali prowadzonej działalności, w tym na rynkach zagranicznych, spółka planuje zwiększać zatrudnienie w obszarze operacyjnym, tj. na wiertniach. Właśnie rozpoczyna się rekrutacja.

- Zgodnie z założeniami, pierwszy etap rekrutacji zostanie zrealizowany do końca sierpnia br. Uwzględniając natomiast nasze plany rozwojowe, w perspektywie kolejnych miesięcy i kilku najbliższych lat nie wykluczamy dalszego zwiększania zatrudnienia w obszarach bezpośrednio związanych z usługami wiertniczymi - mówi Piotr Truszkowski, prezes zarządu Exalo Drilling.

W wyniku połączenia pięciu spółek wiertniczo-serwisowych funkcjonujących wcześniej odrębnie w ramach Grupy PGNiG, Exalo dysponuje dziś zróżnicowaną flotą ponad 50 urządzeń wiertniczych oraz rekonstrukcyjno-wiertniczych, a także szerokim zapleczem technicznym dla usług serwisowych.

- Dążymy do optymalizacji stopnia wykorzystania posiadanych jednostek, a także planujemy dalszą modernizację i rozbudowę parku maszynowego w celu zwiększania skali naszej działalności, w związku z czym będziemy potrzebować dodatkowych pracowników do obsługi urządzeń - wyjaśnia prezes Truszkowski.

Exalo poszukuje pracowników do załóg wiertniczych na różne stanowiska, m.in. otworowych, elektromonterów i mechaników. Rekrutacja adresowana jest do osób z doświadczeniem, ale przede wszystkim do absolwentów Akademii Górniczo-Hutniczej i szkół technicznych.

- Oferujemy stabilne zatrudnienie, na podstawie umowy o pracę, oraz jasno zdefiniowaną ścieżkę awansu i rozwoju zawodowego, a także pakiet socjalny. Niezbędne doświadczenie nowi pracownicy będą mogli zdobyć już w Exalo pod okiem naszej wysoko wykwalifikowanej kadry - wskazuje Marta Lewandowska, dyrektor ds. personalnych w Exalo Drilling.

Atutem pracy w Exalo jest ponadto możliwość zdobycia doświadczenia nie tylko w kraju, lecz również na kontraktach zagranicznych. Obok Polski, która jest obecnie głównym rynkiem działalności Exalo, spółka prowadzi prace także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także na wybranych rynkach Azji i Afryki, m.in. w Kazachstanie i Ugandzie. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ktoś 2013-08-13 10:01:37

Poszukiwacze to są skarbów albo złota, a zatrudniane są załogi wiertnicze