EEC 2016: Zainaugurowano Europejski Kongres Gospodarczy. Co powiedzieli goście?

- Dziękuję za możliwość uczestniczenia w tym wspaniałym i europejskim gospodarczym spotkaniu - tutaj na Śląsku, w Katowicach. Śląsk jest kwintesencją gospodarki - powiedziała premier Beata Szydło podczas sesji inaugurującej Europejski Kongres Gospodarczy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2016: Zainaugurowano Europejski Kongres Gospodarczy. Co powiedzieli goście?

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

18 maj 2016 13:20


Europejski Kongres Gospodarczy otworzyli tradycyjnie przedstawiciele władz regionalnych: Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego, Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski i prezydent Katowic, Marcin Krupa, a także Wojciech Kuśpik, prezes PTWP SA i inicjator wydarzenia.

Gościem specjalnym inauguracji była premier Beata Szydło.

- Przez trzy dni w Kongresie weźmie udział ponad osiem tysięcy uczestników. Dodatkowo spotka się z nami na European Start-up Days - imprezie towarzyszącej - wielu młodych ludzi - powiedział Wojciech Kuśpik.

- Dziękuję za możliwość uczestniczenia w tym wspaniałym i europejskim gospodarczym spotkaniu - tutaj na Śląsku, w Katowicach - powiedziała z kolei premier Szydło. - Śląsk kojarzył, kojarzy i będzie się kojarzyć z gospodarką. Śląsk jest kwintesencją gospodarki. Jeżeli myślimy w Polsce o gospodarce, to najczęściej przywołujemy Śląsk jako ten region, który zawsze był miejscem, w którym był dobry klimat dla gospodarki i w którym gospodarka się rozwijała - dodała.

Śledź relację live z Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Szydło stwierdziła również, że rząd musimy myśleć o tym, co zrobić, żeby ten region, który był przez dziesiątki lat eksploatowany, był zabezpieczony.

- Trzeba pomóc Śląskowi tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna, ale przede wszystkim dać impuls do rozwoju. Jeżeli Śląsk będzie silny gospodarczo, to będzie się rozwijała gospodarczo Polska - powiedziała. - Utworzenie Polskiej Grupy Górniczej to droga nie tylko w kierunku utrzymania górnictwa węgla kamiennego w Polsce i danie mu nowej szansy, ale też przekształcenie go w nowoczesny przemysł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.