EEC 2016: Rząd wesprze start-upy finansowo

– W połowie czerwca pokażemy pięć pierwszych branż, w które będziemy chcieli inwestować i wokół których będziemy chcieli tworzyć środowisko start-upowe i przesyłać strumień publicznych pieniędzy – powiedziała Jadwiga Emilewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju podczas European Start-Up Days.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2016: Rząd wesprze start-upy finansowo

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

19 maj 2016 10:49


Rząd planuje uruchomić fundusze i zmienić legislację by ułatwić działanie start-upów w Polsce.

– 18 maja zakończył się cykl konsultacji „Bariery dla innowacyności”, prowadzone przez MNiSW. Prace są prowadzone międzyresortowo. Każdy z nas dostał listę rzeczy, które powinny zostać zmienione, aby start-upy mogły rozwijać się w Polsce – powiedziała wiceminister Emilewicz.

Wśród rozwiązań , które mają zostać ogłoszone w Konstytucji dla Biznesu w czerwcu, są m.in. opodatkowanie funduszy veinture, wsparcie z pieniędzy publicznych, które będą umiejscowione w Polskim Funduszu Rozwoju czy klin podatkowy dla firm inwestujących w innowacje.

– I jeszcze jedna rzecz. Chcemy zbliżyć Dawida do Goliata, zbliżyć duże spółki skarbu państwa do młodych biznesów. Chcielibyśmy, żeby te duże, ociężałe, wielkie frachtowce znalazły swoją niszę, a to nie stanie się inaczej jak przez innowacje, które są w start-upach właśnie – dodała Emilowicz.

 * Artykuł powstał podczas debaty otwierającej European Start-Up Days w Katowicach „Start-in-Poland”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.