EEC 2016: Inwestorzy mają problem z rozpoznaniem rynku pracownika

Nie tylko pracownicy nie umieli dostosować swych kwalifikacji do potrzeb rynku pracy. Wielu inwestorów w Polsce w ostatnich latach popełniło liczne błędy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EEC 2016: Inwestorzy mają problem z rozpoznaniem rynku pracownika

PODZIEL SIĘ


Autor: Bartosz Dyląg

19 maj 2016 14:06


Jak zauważa Tomasz Misiak, prezydent rady nadzorczej w Work Service, inwestorom nie wystarczy już odpowiednio przygotowany grunt. - Zadają pytanie o jakość pracowników, dostęp do nich - twierdzi Misiak.

Wielu inwestorów w Polsce w ostatnich latach popełniło liczne błędy: - Amazon sam informował o problemach rekrutacyjnych – spodziewali się innego poziomu wynagrodzeń – mówi Misiak.

Jego zdaniem Polska zmieniła się jeśli chodzi o potrzeby rynku pracy. Od roku mamy rynek pracownika – coraz częściej dyktują warunki, cenę pracy.

- To z jednej strony pozytywne dla Polski, ale musimy zmieniać zdolność konkurencyjną – powinniśmy konkurować innowacyjnością, bo wartość polskiego pracownika dodana jest ciągle zbyt niska – uważa Misiak.

Kazimierz Karolczak, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, uważa, że rynek pracy jest zawsze w potrzebie.

Od dłuższego czasu odbywa się w Polsce dyskusja na temat kształcenia. – Dziś rzesze osób kończących edukację nie ma kwalifikacji odpowiadających potrzebom pracodawców. To kwestie systemowe, które należy rozwiązać – podkreśla Karolczak.

Artykuł powstał na podstawie panelu „Rynek pracy w potrzebie” odbywającego się w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.