EBI wspiera kolejne projekty w Polsce

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) przyznał kredyt w wysokości 16.5 mln euro Grupie BA Glass na modernizację i rozbudowę dwóch zakładów produkujących opakowania szklane, położonych w zachodniej Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

EBI wspiera kolejne projekty w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

4 lip 2014 16:58


- Wsparcie EBI dla przemysłu szklarskiego przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności oraz atrakcyjności gospodarczej Wielkopolski i Opolszczyzny - głosi komunikat banku.

Dzięki tej inwestycji zakłady w Sierakowie i Jedlicach będą mogły znacząco zwiększyć produkcję, a zastosowanie nowych technologii umożliwi produkcję opakowań szklanych o jeszcze lepszej jakości i mniejszej wadze, co spowoduje oszczędności w wykorzystaniu surowców oraz podczas transportu. Proces modernizacji ma zostać zakończony do 2016 roku. 16.5 mln EUR to pierwsza transza zatwierdzonego finansowania EBI dla projektu w łącznej wysokości do 50 mln EUR.

Inwestycja wsparta kredytem EBI zwiększy konkurencyjność zakładów oraz utrzyma ich długoterminowy zrównoważony rozwój. Zaktywizuje również zawodowo społeczność lokalną poprzez stworzenie nowego zatrudnienia pośredniego oraz utrzymanie około 640 miejsc pracy.

EBI podkreśla w swoim komunikacie, że szczególnie promuje projekty, które są przyjazne środowisku naturalnemu. Tak jest i w tym przypadku. Oba zakłady są nie tylko energooszczędne, ale dzięki inwestycji zaczną również stosować najnowsze technologie w ogrzewaniu pieców szklarskich przy użyciu gazu ziemnego z dogrzewem elektrycznym. Modernizacja pozwoli także na znaczne zmniejszenie zużycia wody poprzez usprawnienie procesu oczyszczania w obu zakładach.

Ten projekt jest kontynuacją udanej współpracy EBI z Grupą BA Glass, która prowadzi działalność w Portugalii, Hiszpanii i Polsce. Łączna suma trzech kredytów EBI udzielonych Grupie do tej pory wynosi około 92 mln EUR, a zostały one przeznaczone na inwestycje w modernizację potencjału przemysłowego Grupy BA Glass.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.