PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Dwie firmy zainwestują w Polskiej Strefie Inwestycji w Małopolsce. Powstanie 225 nowych miejsc pracy

Krakowski Park Technologiczny wydał dwie decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firmy, które je otrzymały zadeklarowały łączne nakłady inwestycyjne wynoszące co najmniej 7 mln zł i utworzenie ponad 225 miejsc pracy.

  • Autor: PAP/AT
  • 24 lut 2020 16:49
Dwie firmy zainwestują w Polskiej Strefie Inwestycji w Małopolsce. Powstanie 225 nowych miejsc pracy
Krakowski Park Technologiczny zarządza Polską Strefą Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego (fot. kpt.krakow.pl)
REKLAMA

Krakowski Park Technologiczny (KPT), który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji (PSI) na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego (woj. świętokrzyskie); wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dyrektor działu obsługi inwestora w KPT Krystyna Sadowska poinformowała w poniedziałek (24 lutego), że obydwa zezwolenia otrzymały firmy krajowe.

Pierwsza z nich to Columbus Energy, działająca w branży odnawialnych źródeł energii, głównie mikroinstalacji fotowoltaicznych. Inwestycja polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa oraz rozbudowaniu bazy infrastrukturalnej i osobowej. W jej ramach zostaną zakupione specjalistyczne sprzęty oraz powstanie 225 nowych miejsc pracy w Krakowie i Krzeszowicach w województwie małopolskim, jak również w miejscowości Mareza w województwie pomorskim. Przedsiębiorca zainwestuje co najmniej 5 mln zł.

Czytaj też: Polska Strefa Inwestycji w Małopolsce: 2 mld zł deklaracji inwestycyjnych i 817 miejsc pracy

Decyzję o wsparciu otrzymała także rodzinna firma JBM z siedzibą w Kozach, zajmująca się produkcją mieszanek przyprawowych dla przemysłu mięsnego. Zamierza ona kosztem co najmniej 2 mln zł kupić i rozbudować obiekt produkcyjny w miejscowości Bielany w gminie Kęty.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie w połowie zeszłego roku - zaznaczyła przedstawicielka KPT - zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie - jak dotychczas - jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dwie firmy zainwestują w Polskiej Strefie Inwestycji w Małopolsce. Powstanie 225 nowych miejsc pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA