PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Dolny Śląsk: setne zezwolenie w kamiennogórskiej strefie

  • Autor: jm
  • 9 wrz 2013 16:10

Nowoczesna linia technologiczna, hala magazynowa i łącznik logistyczny: inwestycję o takiej skali zrealizuje w ciągu najbliższych pięciu lat WEPA Professional w Piechowicach, na terenie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości.

REKLAMA
Iwona Krawczyk, prezes strefy wręczyła inwestorowi zezwolenie 6 września, w Dniu Papiernika.

- Planowana reinwestycja w wysokości 54 mln zł daje gwarancję utrzymania 340 miejsc pracy, wiąże się z koniecznością utworzenia co najmniej 15 nowych etatów, wdraża innowacyjne technologie na rynku papierniczym - mówi prezes SSEMP S.A. w Kamiennej Górze, Iwona Krawczyk.

WEPA Professional S. A. funkcjonuje w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w podstrefie Piechowice. Jej historia sięga XVII wieku, wówczas w zakładzie m.in. czerpano papier. Po 1945 roku piechowicka fabryka działała w strukturach Karkonoskich Zakładów Papierniczych, a od 1992 roku jako samodzielny zakład.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rok 2006 był przełomowy w historii piechowickiej fabryki. Spółka pozyskała inwestora strategicznego - grupę WEPA. Od lat jest znaczącym na rynku producentem wyrobów higienicznych i jednocześnie największą firmą rodzinną w europejskim przemyśle papierniczym.

Procedurę wydania zezwolenia przeprowadzono w ekspresowym tempie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie fakt wydłużenia czasu funkcjonowania specjalnych stref ekonomicznych do 2026 roku.

- W przeciągu kilku lat, przy racjonalnym zarządzaniu, polska gospodarka jest w stanie wyprzedzić gospodarkę włoską - uważa wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

Jak deklaruje wicepremier Piechociński, także w ciągu najbliższych lat zostanie podwojona ilość podstref specjalnych stref ekonomicznych, w tym w kamiennogórskiej.

 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Dolny Śląsk: setne zezwolenie w kamiennogórskiej strefie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA