Czy dojdzie do połączenia KW, KHW i Węglokoksu?

Nadal nie wiadomo, czy będzie realizowana koncepcja zgłoszona przez górnicze związki zawodowe, by połączyć Kompanię Węglową, Katowicki Holding Węglowy i Węglokoks.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czy dojdzie do połączenia KW, KHW i Węglokoksu?

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

28 sie 2014 11:58


W poniedziałek 1 września w Warszawie, w Ministerstwie Gospodarki, ma obradować międzyresortowy zespół ds. funkcjonowania górnictwa węgla kamiennego, kierowany przez wiceministra gospodarki Jerzego Pietrewicza.

Czytaj też: Związkowcy nie chcą naprawy KW kosztem pracowników

- Nic nie wskazuje na to, by doszło w trakcie tego spotkania do dyskusji na temat połączenia Kompanii Węglowej, Katowickiego Holdingu Węglowego i Węglokoksu - mówi jeden z liderów związkowych. - Program obrad przewiduje między innymi dyskusję o relacjach cenowych między górnictwem i energetyką. Na razie o naszym spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem też się nie mówi. Z tego, co wiem, to były dyskusje nad sposobami finansowania takiego nowego tworu, który miałby powstać w wyniku tego połączenia. Sądzę, że strona rządowa będzie się jeszcze przez jakiś czas tym tematem zajmować - podsumowuje nasz rozmówca.

Z kolei w piątek 29 sierpnia w Katowicach ma się odbyć spotkanie dotyczące projektu strategii dla górnictwa do roku 2027.

Jeżeli do połączenia KW, KHW i Węglokoksu nie dojdzie, to będziemy mieli do czynienia z indywidualną restrukturyzacją spółek.

Jednakże zanosi się tu na spore zawirowania. Jak wiadomo związkowcy ostro skrytykowali założenia projektu Planu Naprawczego Kompanii Węglowej na lata 2014-2020 przedstawionego przez zarząd spółki.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.