Czternastka w Kompanii Węglowej będzie wypłacana w ratach?

Zapewne zarząd Kompanii Węglowej czekają negocjacje ze związkami zawodowymi dotyczącymi wypłaty czternastej pensji, jeśli byłaby konieczność wypłacenia jej w ratach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czternastka w Kompanii Węglowej będzie wypłacana w ratach?

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

19 sty 2016 8:46


- Na razie nikt nam niczego nie przedstawiał, jeśli chodzi o wypłatę czternastki - mówi portalowi wnp.pl lider jednego z kompanijnych związków. - Zobaczymy, jak będzie. Jeśli zarząd będzie chciał wypłacić czternastkę w ratach, to sądzę, że może przystaniemy na dwie raty. Ale nie za nic. Też mamy swoje postulaty dotyczące istotnych spraw. Liczymy, że zarząd się do nich przychyli. Na razie nic więcej nie mogę powiedzieć. Jeżeli mają być prowadzone negocjacje dotyczące wypłaty czternastki, to muszą się rozpocząć lada chwila - podsumowuje rozmówca portalu Wnp.pl.

Kwestią zapalną może być między innymi zatrudnianie w kopalniach Kompanii Węglowej spółek zewnętrznych. Związkowcy wskazują, że planowana skala zatrudniania spółek obcych jest zdecydowanie za duża.

- Jesteśmy w trakcie przeprowadzania analiz, ile osób poszczególne kopalnie Kompanii Węglowej powinny przyjąć - powiedział w wywiadzie dla portalu wnp.pl szef Sierpnia 80 Bogusław Ziętek.

Cały artykuł znajdziesz na Wnp.pl.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

voyt 2017-01-18 00:02:13

Do piotrpoland ,czternastka jest co miesiąc z wypłaty górnika odtrącana , a potem w całości wypłacona. A długów górnictwa nikt nie spłacał ,bo ciagle są , a już na pewno nie Ty ! Jakbyś cokolwiek wiedział to pomyślałbyś ,że unia nie pozwala dotować górnictwa baranie !

piotrpoland 2016-01-19 13:11:09

Proponuję pozew zbiorowy przeciw płaceniu dodatków górnikom z podatków które my płacimy, niech kopalnie same się finansują z zysków. Nie ma zysków, nie ma dodatków.