Czerkawski, ZZGwP: Górnicy dalszych cięć nie wytrzymają

W zakresie cięć po stronie pracowniczej doszliśmy do ściany. Nie wolno już dokonywać w górnictwie cięć kosztem pracowników, bo górnicy ciężko pracujący w kopalniach dalszych cięć nie wytrzymają - mówi Wacław Czerkawski, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Czerkawski, ZZGwP: Górnicy dalszych cięć nie wytrzymają

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

7 kwi 2014 9:57


Ucieszyły Pana słowa premiera Donalda Tuska o rehabilitacji węgla?

- Jeżeli chodzi o rehabilitację węgla, to raczej należałoby to górnictwo nie tyle rehabilitować, co reanimować. W Polsce górnictwo tak naprawdę pozostawiono na pastwę losu, a jednak jakoś sobie jeszcze radzi.

Czytaj też: Ile zarabiają górnicy?


Ważne, żeby go dalej nie dobijać. Przecież nad górnictwem m.in. wisi podatek od wyrobisk, który miałby wydrenować górnictwo ze środków, których ono i tak już nie ma.

A w zakresie cięć po stronie pracowniczej także już doszliśmy do ściany. Nie wolno już dokonywać w górnictwie cięć kosztem pracowników, bo górnicy ciężko pracujący w kopalniach dalszych cięć nie wytrzymają.

Przyszłość dla węgla widzą prywatne firmy, które chcą u nas budować kopalnie.

- Wbrew obiegowym opiniom, że węgiel to paliwo schyłkowe, fakty są całkiem inne. Dlatego inwestorzy wykładają swoje środki na to, by mieć dostęp do złóż.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.