CVC przejmuje PKP Energetyka. Daje gwarancje zatrudnienia

CVC Capital Partners chce w ciągu kilku tygodni sfinansować transakcję przejęcia PKP Energetyka. Fundusz zobowiąże się m.in. do utrzymania inwestycji w modernizację sieci oraz udzielenia gwarancji pracowniczych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CVC przejmuje PKP Energetyka. Daje gwarancje zatrudnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

10 lip 2015 7:36


"Po uzyskaniu wyłączności na negocjacje w kwestii przejęcia PKP Energetyka otrzymaliśmy do wglądu portfel sprzedażowy tej firmy. Jest on w trakcie audytu. Staramy się domknąć transakcję jak najszybciej. Jest ku temu absolutna wola z obu stron. Liczę, że podpisanie transakcji odbędzie się za kilka tygodni. Później zgodę musi wydać jeszcze Ministerstwo Infrastruktury oraz UOKiK. Nie mamy aktywów energetycznych w Polsce, więc zakładam, że zgoda urzędu będzie formalnością" - powiedział dyrektor funduszu Przemysław Obłój.

Inwestycje PKP pochłoną kilka miliardów euro

Zaznaczył, że w procesie sprzedaży PKP Energetyka zaproszonych było kilkudziesięciu oferentów.

"Nasza oferta okazała się najlepsza. Proces był prowadzony wyjątkowo profesjonalnie i dziwi mnie zaskoczenie niektórych obserwatorów. Oprócz zaoferowania najlepszej ceny mamy wiarygodnych ludzi, doświadczenie w pracy z firmami o państwowym rodowodzie, długi termin inwestycyjny i pieniądze amerykańskich emerytów, które zostaną zainwestowane w Polsce" - wskazał dyrektor CVC.

W kwestii potencjalnego partnera w tej inwestycji zaznaczył, że musi on mieć jeszcze dłuższy horyzont inwestycyjny, niż CVC i wnosić dodatkową wartość do tego projektu.

"Sektor kolejowy w Polsce przechodzi ogromną zmianę. Łączne inwestycje pochłoną nawet kilka miliardów euro. Sama PKP Energetyka wydaje kilkaset mln zł rocznie na inwestycje i modernizację sieci zasilania i tak będzie również w kolejnych latach pod naszym zarządem. Ponadto jest szereg rzeczy do których się zobowiązaliśmy, a o których nie mogę mówić na tym etapie. Wskażę jedynie, że będziemy mieli kilka lat pracy do wykonania w tej spółce. Oferujemy też czteroletnie gwarancje zatrudnienia" - dodał dyrektor CVC.

Przyznał, że przejęcie PKP Energetyka to skomplikowana transakcja. "Koleje są bardzo istotnym klientem tej firmy. Musimy więc zawczasu wynegocjować istotne porozumienia, tak aby obie firmy należycie współdziałały przez wiele lat" - zaznaczył Obłój.

PKP Energetyka zadebiutuje na GPW

Ocenił, że dla PKP Energetyka wejście docelowo na giełdę, to bardzo prawdopodobny scenariusz końcowy, zwłaszcza, że już obecnie ten sektor jest mocno reprezentowany na GPW.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.