PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Chris Wolf, VMware: firmy muszą informować pracowników o istocie zmian technologicznych

Technologia chmurowa pod wieloma względami zdemokratyzuje innowacje, w przyszłości zapewniając dostęp do najnowszych rozwiązań również małym i początkującym firmom - uważa wiceprezes i dyrektor generalny ds. nowych technologii w VMware Chris Wolf.

  • Autor: PAP/KDS
  • 12 lip 2019 11:49
Chris Wolf, VMware: firmy muszą informować pracowników o istocie zmian technologicznych
- Zawsze jest pewien opór przed zmianą i czynnik ludzki będzie miał na wdrażanie nowych technologii nadal duży wpływ - mówi Wolf. (fot.shutterstock.com)
REKLAMA
  • Według niego firmy będą w przyszłości wykorzystywać wiele technologii, ale kluczowe z pewnością okażą się technologia chmurowa, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe.
  • - Zawsze jest pewien opór przed zmianą i czynnik ludzki będzie miał na wdrażanie nowych technologii nadal duży wpływ - zaznaczył szef VMware.
  • Podkreślił też, że dlatego tak istotne będzie odpowiednie komunikowanie zmian. 

- Wszystkie te elementy są już dzisiaj dostępne, ale wyzwaniem będzie ich harmonijna współpraca i łączenie z rozwiązaniami mobilnymi, edge computingiem (technologia architektury rozproszonych zasobów IT, w ramach której dane są przetwarzane na obrzeżach sieci, możliwie najbliżej źródeł pochodzenia) i Internetem Rzeczy. Nie będzie to łatwe zadanie, ale to właśnie na łączeniu wszystkich tych elementów i ich potencjale będą się w przyszłości skupiać firmy - zauważył globalny wiceprezes i dyrektor generalny ds. nowych technologii w VMware Chris Wolf. VMware zajmuje się produkcją oprogramowania umożliwiającego firmom wdrożenia chmur obliczeniowych, cyfrowych środowisk pracy oraz wirtualizację sieci

Według Wolfa największe zmiany pociągnie za sobą technologia chmurowa, która pod wieloma względami demokratyzuje innowacje, zapewniając dostęp do najnowszych rozwiązań i specjalistów małym firmom i organizacjom oraz start-upom.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Duże koncerny bez problemu mogą kupić drogi sprzęt komputerowy, ale początkujących przedsiębiorców na to nie stać. Technologia chmurowa największe korzyści może przynieść właśnie małym podmiotom i tym, którzy dopiero zaczynają. Tworzy bowiem szanse dostępne na całym świecie i pozwala zyskać dostęp do rozwiązań kiedyś zarezerwowanych wyłącznie dla dużych graczy, dzięki czemu każdy pomysł ma taką samą możliwość odniesienia sukcesu - zauważył Wolf.

fot. shutterstock
fot. shutterstock
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Chris Wolf, VMware: firmy muszą informować pracowników o istocie zmian technologicznych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA