PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Cezary Mączka, Budimex: Pensje w branży budowlanej wzrosły o 30 proc. w skali roku

- Na rynku każde stanowisko jest wyceniane na określoną kwotę. Jeśli firma chce zapłacić dwa albo trzy razy więcej, to oznacza, że albo ma poważne problemy, albo nie jest do końca uczciwa. Nie ma ekonomicznego uzasadnienia, aby płacić wielokrotność rynkowego wynagrodzenia - mówi Cezary Mączka, członek zarządu, dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi w Budimeksie.

Cezary Mączka, Budimex: Pensje w branży budowlanej wzrosły o 30 proc. w skali roku
- W branży budowlanej rotacja utrzymuje się na poziomie 10-15 proc. - mówi Cezary Mączka, członek zarządu, dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi w Budimeksie (Fot. PTWP)
REKLAMA

• Budimex planuje przyjąć ok. 2 tys. pracowników.

• Firma szuka przede wszystkim cieśli, zbrojarzy, brukarzy czy tynkarzy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Szansę na pracę mają także inżynierowie, projektanci, kierownicy robót czy kierownicy kontraktów.

*****

W grupie Budimex pracuje ponad 7,5 tys. osób. W przyszłym roku planują państwo zwiększyć załogę o ok. 2 tys. pracowników. Kogo będziecie szukać?

Cezary Mączka, członek zarządu, dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi w Budimeksie: - Budimex to generalny wykonawca, zatrudniający przede wszystkim kadrę inżynierską. Realizujemy inwestycje „pod klucz”. Coraz częściej odpowiadamy nie tylko za część budowlaną, ale też projektową. Chcąc zapewnić odpowiednią liczbę fachowców na wszystkich realizowanych kontraktach, postanowiliśmy wzmocnić nasz zespół o ponad 1,5 tys. pracowników. Szukamy przede wszystkim cieśli, zbrojarzy, brukarzy czy tynkarzy. Jest to również uwarunkowane stawianymi nam przez inwestorów wymaganiami w przetargach. Jednym z takich wymagań jest zapewnienie własnej załogi, a nie tylko firm podwykonawczych.

Ale na tym nasze potrzeby się nie kończą. Budimex intensywnie rozwija portfel zamówień, który po zawarciu ostatnich kontraktów szacujemy na blisko 10 mld zł. W związku z tym chcemy też przyjąć ok. 500 inżynierów, projektantów, majstrów, kierowników robót czy kierowników kontraktów.

Na rynku brakuje jednak rąk do pracy. Jak zamierzacie znaleźć 1,5 tys. pracowników?

- Z rekrutacją kadry inżynierskiej nieźle sobie radzimy. Stawiamy na metodę direct search, ale też współpracujemy z agencjami. Niedawno zainwestowaliśmy w boty rekrutacyjne, dzięki którym osoby zainteresowane pracą w Budimeksie mogą się z nami skontaktować za pośrednictwem Messengera.

Prężnie działamy również na uczelniach. Naszym flagowym projektem adresowanym do studentów kierunków technicznych jest Akademia Budimex. W rekrutacji przyszłych inżynierów wykorzystaliśmy grę online będącą symulacją sytuacji, które mogą wydarzyć się na budowie. Ponad 80 proc. uczestników ukończyło ją z wynikiem pozytywnym. Warto też podkreślić, że zostaje z nami ok. 30 proc. praktykantów. Przykładowo, w tym roku zatrudniliśmy ponad 700 osób, z czego 81 bezpośrednio po programie praktyk letnich i zawodowych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Cezary Mączka, Budimex: Pensje w branży budowlanej wzrosły o 30 proc. w skali roku

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Inyżnier 2019-02-13 14:04:30

  Również byłem pracownikiem Bx – zarobki na stanowisku inżyniera budowy to ok 3400,00 zł na rękę, Kierownik robót ok. 4500,00zł. Praca minimum po 10h w tym pracujące dwie soboty od 7:00 do 14:00. W przeliczeniu na rękę to zarobek 15,88zł; 21,00 netto. Pytam Pana szanownego Mączkę czy zarabiając tyle i pracując w branży niestablinej i ciężkich warunkach można zarobić kwoty zapewniające bezpieczeństwo finansowe rodziny?. Pracuj Pan sam z Członkami Zarządu będziecie mieli Państwo najlepszą optymalizację zasobów w tym również optymalizację finansową. Wzbogacicie się Państwo na tyle, że kupicie wyspy greckie. Mam nadzieje, że jak poprzednio nie będziecie Państwo prosić administratora strony o usunięcie wpisu.

 • mario 2019-01-07 20:22:29

  Pensje od 8 lat stoją w miejscu w przedziale 3900 do 4200 na konto. Praca po 10 godzin dziennie plus dwie soboty. Dojeżdżać własnym autem na własnym paliwie gdy inni mogą jeździć firmowymi autami na firmowym paliwie.

 • mario 2019-01-07 20:07:15

  Jestem pracownikiem Budimexu. Miałem stanowisko cieśla szalunkowy, niema już tego jest starszy pracownik mostowy. Pytałem się ludzi spokrewnionych czy kierownicy pytali się o stosunki w pracy nikt się nie pytał. Czysta propaganda. Fakt przyjmują do pracy pierwszych lepszych z łapanki, tylko tacy ludzie nie umieją nawet gwoździa wbić w deskę. Wszystko trzeba ich uczyć. Tylko kierownictwo tego nie widzi. Daje przykład ściana szalunkowa tzw otwarcie 5 mamutów zajęło 1 dzień we trzech ludzi a zamknięcie we 3 ludzi kolejne 2 dni. Przychodzą kierowniki aby to zrobić wszystko w 1 dzień bo na papierze jest wykazane w 1 dzień, tylko nie spojrzą że jest to tylko otwarcie. Takich przykładów to Sienkiewicz by napisał następny "Potop". Zarobki to podstawa plus premia która jest uzależniona od humoru kierownika. Im więcej tych inżynierów przyjmują tym firma złazi na psy. Jeśli na 10 cieśli przypada 20 inżynierów to dla czego ta firma ma płacić cieślom woli zapłacić inżynierom. Pozdrawiam niedowiarków niech się przyjmą jako fizyczni i posłuchają jakie są relacje przełożony fizyczny.

 • siwy 2018-10-16 21:52:13

  o co tu chodzi jak zwalniają ludzi jestem świadkiem

 • Pracownik 2018-08-03 16:28:20

  Bla ....bla ...bla..... a świstak siedzi i zawja

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA