Caracale: Związkowcy chcą unieważnienia kontraktu na śmigłowce

NSZZ Solidarność domaga się unieważnienia kontraktu na zakup francuskich helikopterów Caracal. W tej sprawie związek skierował pisma do premiera i ministra obrony.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Caracale: Związkowcy chcą unieważnienia kontraktu na śmigłowce

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

21 cze 2016 8:33


Podpisany przez poprzedni rząd kontrakt na zakup francuskich śmigłowców od samego początku budził wiele obaw strony związkowej. Przede wszystkim o miejsca pracy w polskich fabrykach zbrojeniowych, przypomina "Nasz Dziennik".

"Nie rozumiemy dlaczego - wbrew obietnicom - przetarg nie został anulowany, a Ministerstwo Rozwoju wciąż prowadzi rozmowy offsetowe z Airbusem" - piszą związkowcy z selcji przemysłu lotniczego. Zwracają też uwagę, że wybór amerykańskiego Black Hawka lub włosko-brytyjskiej Agusty zapewniłyby realizacje kontraktu, w jednej z polskich fabryk przemysłu zbrojeniowego - Mielcu lub Świdniku.

Ministerstwo deklaruje, ze przetarg na śmigłowce pozostaje sprawa otwartą. Według informacji, do których dotarł "Nasz Dziennik", ministerstwo obawia się procesów międzynarodowych i groźby wypłaty odszkodowania producentowi Caracali.

"Cały czas mamy nadzieję, że sprawa potoczy się w interesie polskiej gospodarki i armii" - mówi gazecie Roman Jakim przewodniczący sekcji lotniczej NSZZ Solidarność.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Cezar 2016-06-23 10:14:38

Po pierwsze bo zołnierze go chcieli w afganistanie nawet amerykanie woleli pozyczac go od francuzów zamiast black hawka . A dwa słuzyły amerykanom zamiast produktu sikorskiego. Po drugie mielec składa smigłowce. Swidnik tak samo . A silnik PratWinter z jednego i drugiego pochodzi z usa . Ani jeden ani drugi niczego lepszego odnosnie mozliwosci i ofsetu nie wnosi.