PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Budimex nagrodzony za bezpieczną budowę

 • Tomasz Elżbieciak
  TE
 • 20 lis 2019 17:15

Osiedle budynków mieszkalnych Mangalia w Warszawie, wybudowane przez Budimex dla swojej spółki deweloperskiej Budimex Nieruchomości, zdobyło pierwsze miejsce w konkursie "Buduj bezpiecznie" organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy.

Budimex nagrodzony za bezpieczną budowę
Adobe Stock
REKLAMA
 • Konkurs jest organizowany corocznie przez Okręgowe Inspektoraty Pracy, a jego celem jest promowanie wykonawców robót budowlanych, zapewniających bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych.
 • W szczególności dotyczy to upowszechnienie wartościowych, zasługujących na wyróżnienie dokonań pracodawców, co w konsekwencji powinno przyczyniać się do wzrostu ogólnego poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju.
 • Kryteriami oceny było nie tylko zagospodarowanie placu budowy, podejmowanie działań mających na celu zapobieganie zagrożeniom wypadkowym, czy ocena stanu wypadkowości lecz także koordynacja i skuteczność nadzoru nad przestrzeganiem zasad i przepisów BHP przez wszystkie działające podmioty.

- Budowa „Mangalia” zdobyła maksymalną ilość punktów, co pozwoliło wyprzedzić pozostałe 6 budów z woj. mazowieckiego, zgłoszonych do konkursu przez czołowe firmy z branży budowlanej - podał w komunikacie Budimex.

- Stawianie bezpieczeństwa na pierwszym miejscu w codziennej pracy ma również odzwierciedlenie w statystykach wypadkowości - zarówno na obecnym - drugim etapie, który rozpoczął się 18 czerwca 2018 r., jak również na pierwszym, który trwał 488 dni, nie wystąpiły wypadki przy pracy, pomimo złożoności prowadzonych prac oraz zaangażowania w tym samym czasie i miejscu dużej liczby podwykonawców - dodał.

Odbiór nagrody, fot. Budimex
Odbiór nagrody, fot. Budimex

To kolejna nagroda Budimeksu przyznana przez Państwową Inspekcję Pracy. W listopadzie Budimex jako jedyna firma budowlana otrzymała w tym roku wyróżnienie w konkursie „Buduj Bezpiecznie”, organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy w Kielcach.

- Nagrodę przyznano za szczególną dbałość Budimeksu o bezpieczeństwo środowiska pracy na placu budowy trasy ekspresowej S7 Skarżysko-Kamienna. Wypadkowość na budowach Budimeksu w 2018 roku zmniejszyła się o 8 proc. Celem firmy jest ciągłe dążenie do całkowitego i trwałego wyeliminowania wypadków ciężkich i śmiertelnych - przypomniał Budimex.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Budimex nagrodzony za bezpieczną budowę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Pracownik 2019-11-21 13:22:36

  Czyste kurtki bo z biur nie wychodzili 🤣🤣🤣🤣🤣

 • Inżynier 2019-11-21 10:00:28

  Ładna fotka zespołu inżynierów takie czyste kurtki , budowy nie widziały.xD

 • Kura 2019-11-20 17:31:54

  Tak ... fotka pierwsza .... okulary ochronne na kasku a rękawice w kieszeni

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA