Brytyjczycy chcą wspierać innowacyjność w Polsce

Brytyjski rząd będzie wspierał zaangażowanie swoich firm w projekty rozwojowe w Polsce i kilku innych krajach naszego regionu. To element kampanii „Innovation is Great”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brytyjczycy chcą wspierać innowacyjność w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

4 lip 2014 17:43


Wielka Brytania jest najwyraźniej coraz bardziej zainteresowana zacieśnieniem relacji biznesowych z Polską. Kilka tygodni temu nasz kraj przemierzała delegacja brytyjskiego biznesu, a w ostatnich dniach zainaugurowano kampanię „Innovation is Great", która ma ożywić polsko-brytyjską współpracę w dziedzinie badań i rozwoju.

Na co może liczyć Polska? Na transfer wiedzy i technologii, wymianę doświadczeń. A strona brytyjska? Przede wszystkim na pieniądze z funduszy unijnych.

- Rząd brytyjski dostrzega ogromny potencjał we współpracy w kilku istotnych obszarach innowacyjności w Polsce, które - przy wsparciu naszych zasobów - mogą pozwolić na realizację projektów finansowanych w ramach funduszy europejskich. Najwięcej środków zostanie przeznaczonych na działalność badawczo-rozwojową, współpracę między ośrodkami naukowymi oraz rozwój cyfryzacji - powiedział Robin Barnett, ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.

Brytyjczycy są skłonni podzielić się swoimi doświadczeniami w obszarach, w których mają duże doświadczenie, a które w Polsce notują w ostatnich latach dynamiczny wzrost - to przede wszystkim nauki medyczne i przyrodnicze, energetyka oraz infrastruktura transportowa.

- Według Innovation Union Scoreboard, Wielka Brytania ma wysoki wskaźnik innowacyjności w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw współpracujących ze stronami trzecimi. W przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii, Polska nie jest rozwiniętym krajem w tym obszarze. Stwarza to ogromną szansę na wymianę wiedzy i doświadczeń w celu zbudowania efektywnego modelu współpracy - dodał ambasador Robin Barnett.

- Wielka Brytania i Polska mają znakomite relacje biznesowe. Polska jest wiodącym partnerem handlowym w Europie Środkowo-Wschodniej dla Wielkiej Brytanii, zaś Wielka Brytania jest drugim największym partnerem handlowym dla Polski. Partnerstwo to rozwija się od przeszło 10 lat. Innowacyjność i wartość dodana jaką ze sobą niesie to podstawa naszego przyszłego wzrostu i dobrobytu. Kluczem do wykorzystania ekonomicznego potencjału naszych krajów jest współpraca nastawiona na sukces obu stron - powiedział Martin Oxley dyrektor działu handlowego Ambasady Brytyjskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.