Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o funkcjonowaniu górnictwa

Prezydent Bronisław Komorowski poinformował w poniedziałek (26 stycznia), że podpisał nowelizację ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, która umożliwia przeprowadzenie rządowego planu naprawy Kompanii Węglowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o funkcjonowaniu górnictwa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

26 sty 2015 12:00


Nowela służy porozumieniu - ocenił prezydent.

"Podpisałem ją w głębokim przekonaniu, że służy porozumieniu i wypełnieniu porozumienia z górnikami" - powiedział Komorowski na specjalnej konferencji prasowej.

Podkreślał, że na ustawę czekają środowiska górnicze, które w niej upatrują stworzenia ram pozwalających na lepsze restrukturyzowanie sektora górniczego.

Jak przypomniał Komorowski, nie brakowało apeli, by ustawy nie podpisywać. "Mam nadzieję, że ci, którzy apelowali o jej niepodpisywanie, dziś zweryfikują swoje przekonania" - mówił. Dodał, że sugerowałby, aby zanim sformułuje się żądania wetowania ustaw, zastanowić się, czy nie ma to służyć zaspokajaniu własnych potrzeb, przez "żerowanie na konfliktach i problemach"

Ustawa węglowa daje możliwość uzdrowienia przemysłu górniczego i tworzy do tego dobre ramy prawne - powiedział prezydent Bronisław Komorowski po podpisaniu nowelizacji ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego.

Według Komorowskiego dialog i dobre ramy prawne to "droga do racjonalnych decyzji".

Dodał, że podpisana przez niego ustawa "węglowa" to "cząstka sensownego działania na rzecz rozwiązywania najtrudniejszych nawet problemów na zasadzie porozumienia, a nie konfliktów".

"To porozumienie między rządem a związkami zawodowymi uzyskane w warunkach trudnych, jest podwójnie wartościowe. Także dlatego, że otwiera możliwość - bez gwarancji - dobrego wykorzystania tej ustawy dla koniecznej restrukturyzacji całego górnictwa węgla kamiennego w Polsce" - powiedział na konferencji prasowej prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.