Brexit? PGNiG otworzy biuro w Londynie

Od stycznia 2017 r. w Londynie zacznie działać biuro PGNiG zajmujące się handlem LNG - poinformowała we wtorek spółka.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brexit? PGNiG otworzy biuro w Londynie

PODZIEL SIĘ


Autor: bad/PAP

28 cze 2016 17:23


"Podtrzymujemy decyzję o otwarciu w Londynie biura tradingu LNG. Mamy obecnie zarezerwowane 65 proc. mocy Terminala w Świnoujściu. Dzięki temu PGNiG stało się uczestnikiem globalnego rynku LNG. Chcemy jako spółka w pełni z tego korzystać" - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Jak wynika z informacji spółki biuro rozpocznie prace w styczniu 2017 r., a pełną zdolność operacyjną osiągnie do końca pierwszego kwartału 2017 r.

"Będziemy kupować po konkurencyjnych cenach gaz LNG na potrzeby naszej spółki, ale także rozpoczniemy handel na światowych rynkach. Dlatego otwieramy biuro w Londynie, europejskim centrum obrotu tym surowcem - podkreślił wiceprezes ds. handlowych Maciej Woźniak.

Projekt utworzenia biura prowadzony jest operacyjnie przez spółkę zależną PGNiG SA w Niemczech - PGNiG Supply and Trading GmbH. Spółka posiada już stosowne licencje i pozwolenia na prowadzenie obrotu gazem w Wielkiej Brytanii.

W londyńskim biurze pracować będzie początkowo kilku specjalistów z Grupy PGNiG, jak i osób które przyjdą z zewnątrz. Spółka poinformowała, że zespół będzie rozbudowywany w miarę wzrostu skali działalności.

"Zadania biura skoncentrowane będą wokół prowadzenia obrotu LNG w krótkoterminowym i średnioterminowym horyzoncie. Decyzje strategiczne w zakresie portfela LNG oraz zarządzanie kontraktami długoterminowymi pozostaną domeną PGNiG" - podano w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.