×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Branży AGD brakuje pracowników. Apeluje do premiera o pomoc

 • Ireneusz Chojnacki
  ICH
 • Opublikowano: 5 wrz 2019 21:17

Producenci AGD w Polsce zwrócili się z apelem do premiera o podjęcie działań w celu poprawy dostępności pracowników. Pod dokumentem podpisali się prezesi największych firm produkcyjnych oraz prezydenci trzech głównych organizacji pracodawców w Polsce - Krajowej Izby Gospodarczej, Pracodawców RP oraz Konfederacji Lewiatan.

Branży AGD brakuje pracowników. Apeluje do premiera o pomoc
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
 • Branża AGD podkreśla, że Polska stała się największym centrum produkcji AGD w Unii Europejskiej, ale trudności na rynku pracy mogą zachwiać „pozycją najlepszego miejsca lokowania inwestycji branży AGD”
 • Napotykamy ostrą barierę dostępności zasobów ludzkich, zarówno tej podstawowego szczebla, jak i kadry inżynierskiej. Sytuacja już teraz jest bardzo trudna, jednak wedle naszych oraz niezależnych analiz, może się ona jeszcze pogorszyć - mówi Wojciech Konecki, dyrektor generalny APPLiA Polska.
 • Apelujemy do państwa o merytoryczny i pilny dialog oraz pomoc polegającą na wprowadzeniu nowych przepisów, których kształt gotowi jesteśmy zaproponować podczas wspólnych konsultacji - tak kończy swój apel do premiera branża producentów AGD.

Związek pracodawców AGD - APPLiA Polska wskazuje, że branża AGD zainwestowała w Polsce kilkadziesiąt miliardów złotych w budowę fabryk oraz centrów usług wspólnych dając zatrudnienie ponad stu tysiącom osób. Podkreśla, że Polska stała się największym centrum produkcji AGD w Unii Europejskiej, ale trudności na rynku pracy mogą zachwiać „pozycją najlepszego miejsca lokowania inwestycji branży AGD”

Zobacz także: Brak pracowników daje się we znaki w branżach sezonowych 

– Napotykamy ostrą barierę dostępności zasobów ludzkich, zarówno tej podstawowego szczebla, jak i kadry inżynierskiej. Sytuacja już teraz jest bardzo trudna, jednak wedle naszych oraz niezależnych analiz może się ona jeszcze pogorszyć, ponieważ obserwujemy wzmożone aktywności rządów państw sąsiednich w tej kwestii. Niezbędny jest merytoryczny i pilny dialog dla zapewnienia dalszego rozwoju naszego przemysłu w Polsce - mówi Wojciech Konecki, członek zarządu i dyrektor generalny APPLiA Polska.

Czytaj również: Koszty zatrudnienia i brak pracowników. Oto największe bariery do pokonania 

Producenci AGD zwrócili się dziś (5 września) z apelem do premiera o podjęcie działań w celu poprawy dostępności pracowników. Pod dokumentem podpisali się prezesi największych firm produkcyjnych oraz prezydenci trzech głównych organizacji pracodawców w Polsce - Krajowej Izby Gospodarczej,i Pracodawców RP oraz Konfederacja Lewiatan.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (14)

Do artykułu: Branży AGD brakuje pracowników. Apeluje do premiera o pomoc
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Marek 2019-09-09 07:05:05

  Dajcie ludziom zarobić +1000zł na rękę i problem się skończy. A tak to nawet nasi bracia Ukraińcy nie chcą u was pracować.

 • Abc 2019-09-07 17:39:53

  Prezesi może trzeba podnieść wynagrodzenie, a nie z apelem do premiera. Jak dzieci. Może czas zmniejszyć nierówności. Trochę mniej dla siebie ,a więcej dla innych . Inne wyjscie za..dalać samemu pazery.

 • Polak 2019-09-07 17:32:21

  Płacą 15-20pln brutto za h pracy.Tyle ile kosztuje kawa w Sturbacksie. Czy nadal ktoś nie widzi że ludzie przy tej inflacji i smieciowej placy nie będą tyrac. Podnieście płace a problem sam się rozwiąże.

 • Ewolucja 2019-09-07 09:52:07

  To wszystko wina pracodawców !!!mieli ludzi za przysłowiowym bramami do wymiany A teraz co ....nie dali zarobić więc ludzie wyjechali gdzie mają szacunek i płace na poziomie ...W mojej firmie ludzie nagminnie zaczeli się zwalniać jak firma dała podwyżki z rzędu 100 zł brutto ...kpina ...teraz rządzi Ukraina i Kazachstan..robi się problem bo nie mogą się z nimi dogadać a Polaków tylko garstka które musi już do czekać się emerytury ....

 • Jaroslaf 2019-09-06 21:58:45

  PRZENIESCIE FABRYKI DO Z BANGLADESZU DO BANGLADESZU

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA