Branża motoryzacyjna, praca: W Polsce w motoryzacji pracuje więcej kobiet niż w UE

• W Polsce kobiety zatrudnione w branży motoryzacyjnej stanowią prawie 35 proc. ogółu pracowników.
• To o 10 p.p. więcej niż średnia w UE.
• Najwięcej kobiet w motoryzacji zatrudnionych jest w Bułgarii: 58 proc. Najmniej w Holandii: 8 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Branża motoryzacyjna, praca: W Polsce w motoryzacji pracuje więcej kobiet niż w UE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

16 wrz 2016 6:29


Według danych Eurostatu, w 2015 r. w branży motoryzacyjnej w UE pracowało ponad 3,2 mln osób. W Polsce w tej gałęzi zatrudnionych było 255 tys. pracowników. Europejskim pionierem pod względem liczby pracujących w motobranży są Niemcy - 1,1 mln zatrudnionych, ale tylko 18 proc. z nich stanowią kobiety – pisze "Puls Biznesu".

Czytaj też: Motoryzacja to nie branża dla kobiet? Volkswagen pokazuje, że jest inaczej

W Europie najniższy odsetek kobiet w branży motoryzacyjnej pracuje w Holandii (8 proc.). Na drugim biegunie znajduje się Bułgaria, gdzie kobiety stanowią aż 58 proc. zatrudnionych w motobranży. Polska z wynikiem prawie 35 proc. plasuje się w połowie stawki – informuje "Puls Biznesu".

Jak wynika z danych Eurostatu w Polsce od 2010 r. z niewielkimi wahaniami rośnie udział procentowy kobiet w liczbie zatrudnionych w motoryzacji. Jeszcze sześć lat temu stanowiły niecałe 30 proc. pracowników branży, by w 2015 roku osiągnąć 35 proc. W całej Unii Europejskiej ten udział pozostaje bez większych zmian. W 2015 r. kobiety zajmowały 24 proc. stanowisk w motoryzacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Estami 2016-10-17 12:54:03

Nie ma się co dziwić. Kobiety radzą sobie doskonale w przemyśle motoryzacyjnym. Przecież większość zagranicznych firm motoryzacyjnych w tym np. Mahle doskonale zdają sobie z tego i chętnie zatrudnią kobiety, bo pracują solidnie. Jestem jestem najbardziej za!