PARTNERZY PORTALU

Braki kadrowe na rynku pracy? Oni znaleźli na to sposób

  • Justyna Koc
    jk
  • 4 wrz 2020 12:23

- Liczba specjalistów na rynku pracy jest ograniczona, dlatego postawiliśmy na rozwój pracowników - mówi Mateusz Wodejko, wiceprezes PERN.

Braki kadrowe na rynku pracy? Oni znaleźli na to sposób
Mateusz Wodejko, wiceprezes PERN (fot.mat.pras.)
REKLAMA

Grupa PERN zajmuje się logistyką naftową - zarządza siecią rurociągów naftowych i produktowych,
Jak zauważa Mateusz Wodejko, wiceprezes PERN, spora część biznesu – m.in. bazy paliwowe czy rurociągi – są zautomatyzowane, dlatego bardzo ważne jest w ich przypadku bezpieczeństwo. Właśnie w tym celu powstało Security Operations Center (Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem).

- Wyzwaniem było znalezienie pracowników do zespołu. Liczba specjalistów na rynku pracy jest ograniczona, dlatego postawiliśmy na rozwój. Szukaliśmy ludzi z doświadczeniem w sieciach informatycznych. Po trzech latach od utworzenia centrum udało nam się wykształcić świetny zespół specjalistów – mówi Mateusz Wodejko.

- Podobne rozwiązanie wprowadziliśmy w przypadku automatyków – stawiamy na ludzi młodych, którzy są kreatywni i otwarci na nowości – dodaje.

By rozwijać kompetencje menedżerów, PERN stworzył Akademię Menedżera.

- To szeroko rozwojowy program, dzięki któremu menedżerowie mogą rozwijać wiedzę z wielu dziedzin – mówi Mateusz Wodejko. – Projekty, nad którymi pracowali w trakcie trwania Akademii, zostały wdrożone w firmie – dodaje.

Przypomnijmy, Akademia Menedżera miała formę rocznych studiów podyplomowych. W tym roku ukończyło ją 36 osób. Natomiast powstało 10 projektów związanych z różnymi obszarami spółki, które przyczynią się do usprawnienia działań firmy.

Tekst powstał podczas debaty "Kadry dla cybergospodarki", która odbyła się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Braki kadrowe na rynku pracy? Oni znaleźli na to sposób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA