Brak pomysłu na górnictwo poraża

Może by tak Kompania sprzedała cztery kopalnie Węglokoksowi, a może też sprzedałaby kopalnię Bolesław Śmiały Tauronowi. A może jednak nie? Brak jasnego planu dotyczącego całego polskiego górnictwa jest porażający.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Brak pomysłu na górnictwo poraża

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

5 wrz 2014 11:50


Może połączyć Kompanię Węglową, Katowicki Holding Węglowy i Węglokoks? A może jednak nie i realizować indywidualnie programy naprawcze dla KW i KHW. Może sprzedać kopalnie z Kompanii Węglowej Węglokoksowi. Tyle że jeszcze nie wiadomo, które. A może też pomyśleć o sprzedaży kopalni Bolesław Śmiały Tauronowi?

Wysyp pomysłów - niespójnych, chaotycznych. Aż strach pomyśleć, że taki bajzel dotyczy jednej z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki.

Czytaj też: Związkowcy krytycznie oceniają program naprawczy dla KW

- Odnoszę wrażenie, że mamy do czynienia z balem na Titanicu, a ludzie nie zdają sobie sprawy z tragizmu sytuacji - powiedział w niedawnym wywiadzie Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki. Trudno odmówić mu racji.

- Przerażające jest to, że górnictwo - będące w tak tragicznej sytuacji, bo w zasadzie mówimy o perspektywie najbliższych miesięcy, kiedy w Kompanii Węglowej i w Katowickim Holdingu Węglowym znowu może zabraknąć środków na wynagrodzenia - miotane jest od koncepcji do koncepcji - zaznacza Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - I tak, raz rozpatrywana jest koncepcja konsolidacji na poziomie spółek węglowych oraz na poziomie energetyki po to, by zaraz potem rzucać hasła o rozbiciu Kompanii Węglowej i sprzedaży jej kolejnych kopalń do podmiotów zewnętrznych. Ten brak pomysłu na górnictwo widoczny jest na każdym szczeblu.

Cały artykuł czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.