Bogusław Ziętek: Kopalnia Piast potrzebuje natychmiastowych decyzji

- Nie do utrzymania jest sytuacja, w której kopalnia o tak ogromnej infrastrukturze i zatrudnieniu około 4,5 tys. osób - wydobywa dobowo między 2 a 4 tysiące ton węgla - mówi Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bogusław Ziętek: Kopalnia Piast potrzebuje natychmiastowych decyzji

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

14 kwi 2017 20:02


Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80 dostrzega potrzebę zmian w strukturze Polskiej Grupy Górniczej.

- Warto zastanowić nad funkcjonowaniem takich kopalń jak Piast i Ziemowit w warunkach, kiedy do Polskiej Grupy Górniczej weszły kopalnie Katowickiego Holdingu Węglowego. Jedną z koncepcji jest synchronizacja wydobycia pomiędzy kopalniami Wesoła i Ziemowit, ponieważ w granicach obszarów górniczych tych dwóch kopalń występują niezwykle opłacalne złoża węgla, po które powinniśmy sięgnąć, wykorzystując fakt, że teraz obie te kopalnie są w jednej spółce - mówi Ziętek.

Jak dodaje, przy okazji trzeba też rozważyć, jak dalej będzie funkcjonować kopalnia Piast.

- Jest rzeczą oczywistą, że trzeba szybko znaleźć rozwiązanie dla tej kopalni. Być może w ramach wcześniej przedstawionej koncepcji. Dlatego że nie do utrzymania jest sytuacja, w której kopalnia o tak ogromnej infrastrukturze i zatrudnieniu około 4,5 tys. osób - wydobywa dobowo między 2 a 4 tysiące ton węgla. Jeżeli chcemy uratować kopalnię Piast, to decyzje muszą być podejmowane natychmiast - kontynuuje szef Sierpnia 80.

Więcej czytaj na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

oliwier 2017-04-19 15:03:33

to ilu kolegów zietka ma dostac urlopy górnicze, chociaż w zyciu dołu nie widzieli.

krzysiek 2017-04-19 14:50:43

akurat zwąchole nie zrobiły jeszcze niczego dobrego, dlaczego mamy słuchać kogoś kto doprowadził górnictwo do ruiny swoimi roszczeniami

max 2017-04-19 14:30:16

najwieksza zmiane ktora powinien dostrzec zietek to ta, w ktorej pozbywamy sie zwiazków zawodowych z dialogu