×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Bogusław Ziętek: Bez wzrostu wynagrodzeń górnictwo zlikwiduje się samo

Bez sobót i niedziel goły zarobek górników to żadne pieniądze. W dodatku z roku na rok mniejsze. A tyrać trzeba coraz więcej - mówi szef Sierpnia 80 Bogusław Ziętek. - Już teraz wielu ludzi rezygnuje bo nie chcą pracować tak ciężko za tak niewielkie pieniądze - dodaje.

Bogusław Ziętek: Bez wzrostu wynagrodzeń górnictwo zlikwiduje się samo
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Średnie wynagrodzenie w Polskiej Grupie Górniczej to około 6200 zł brutto i to jest za mało - mówi Ziętek.

• Młodzi, którzy podejmują pracę w górnictwie szybko ją porzucają, bo dostają niewiele ponad 2 tys. zł - dodaje.

• Zwraca też uwagę na to, że ludzie, którzy kilka lat temu chcieli się zadeptać w kolejce do pracy na kopalni, dziś odchodzą.

Szef Sierpnia 80 wskazuje, że bez sobót i niedziel goły zarobek górników to żadne pieniądze. - W dodatku z roku na rok mniejsze. A tyrać trzeba coraz więcej. Bo zła organizacja pracy, bo błędy zarządzających, bo pogoń za węglem, którego ciągle brakuje (tylko do września PGG nie wydobyła około 3,5 miliona ton węgla zaplanowanych na ten rok) - podkreśla Bogusław Ziętek.

- Średnie wynagrodzenie w Polskiej Grupie Górniczej to około 6200 zł brutto i to jest za mało. A młodzi ludzie, którzy podejmują pracę w górnictwie szybko ją porzucają, bo dostają niewiele ponad 2 tys. zł. Na Śląsku takie wynagrodzenie nie jest żadną atrakcją - ocenia.
Węgla brakuje. Stąd presja na ludzi

Czytaj też: Ziętek: Wynagrodzenia w PGG powinny wzrosnąć

- Jeśli nie, górnictwo zlikwiduje się samo. Już teraz wielu ludzi rezygnuje z możliwości zatrudnienia, bo nie chcą pracować tak ciężko za tak niewielkie pieniądze - zaznacza Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80 w "Kurierze Związkowym" wydawanym przez Sierpień 80. - Ci, którzy się zatrudniają, nierzadko rzucają pracę, przekonawszy się jak niewielkie pieniądze można zarobić w górnictwie i że poza branżą bez trudu znajdują pracę lżejszą i za lepsze pensje - podkreśla Ziętek.

Jednocześnie zwraca uwagę na to, że ludzie, którzy kilka lat temu chcieli się zadeptać w kolejce do pracy na kopalni, dziś odchodzą.

Szef Sierpnia 80 wskazuje, że na powierzchni zarabiają dużo mniej niż dwa tysiące, a poza kopalnią znajdują pracę za grubo ponad dwa.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Bogusław Ziętek: Bez wzrostu wynagrodzeń górnictwo zlikwiduje się samo

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA