BMW napisało list do brytyjskich pracowniców Rolls-Royce'a: Lepiej pozostać w UE

• Brytyjscy pracownicy Rolls-Royce’a otrzymali od niemieckiego zarządu BMW emaila z zachętą do głosowania przeciwko Brexitowi.
• Spółka wskazała na korzyści wynikające z możliwości swobodnego przepływu pracowników wewnątrz Unii Europejskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

BMW napisało list do brytyjskich pracowniców Rolls-Royce'a: Lepiej pozostać w UE

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

3 mar 2016 12:56


Referendum w sprawie odejścia Wlk. Brytanii z UE odbędzie się 23 czerwca.

Według BWM przepływ osób pomiędzy Wielką Brytanią a resztą Europy „pozwala na błyskawiczny transfer eksperckiej wiedzy pomiędzy Rolls-Royce Motor Cars a siecią grupy BMW”. Firma zaznacza, że „swobodny handel jest ważny dla międzynarodowego biznesu”.

BMW zatrudnia w Wlk. Brytanii ok. 8 tys. pracowników, z którym wszyscy otrzymali omawianą wiadomość. Dla firmy Zjednoczone Królestwo jest czwartym najważniejszym rynkiem.

Brytyjscy producenci samochodowi twierdzą, że chcą pozostać w UE. Stowarzyszenie Producentów i Sprzedawców Branży Motoryzacyjnej (SMMT), zrzeszające ponad 30 fabryk i 70 modeli samochodów oświadczyło, że ich zdaniem opuszczenie Unii może zagrozić rynkowi pracy, inwestycjom i rozwojowi.

Szef stowarzyszenia Mike Hewes stwierdził, że dostęp do europejskich rynków był głównym czynnikiem, na którym przemysł oparł około połowy swojej produkcji.

W otwartym liście szefowie małych firm nakłaniali jednak Brytyjczyków do opuszczenia Unii Europejskiej. Stwierdzili, że dałoby im to elastyczność, która jest kluczem do długoterminowego sukcesu. Wzywali do tego, żeby nie słuchać „mniejszości złożonej z menedżerów największych korporacji”, którzy apelują o pozostanie w UE.

Brytyjski minister pracy, eurosceptyk Priti Patel zgodził się, że UE hamuje rozwój małych i innowacyjnych firm.

Poniżej publikujemy treść listu.

Fabryka Rolls-Royce'a w Goodwood. (Fot.: Youtube). Fabryka Rolls-Royce'a w Goodwood. (Fot.: Youtube).

Drodzy koledzy,

Z uwagi na rosnące napięcie wokół referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej nadszedł czas na ogłoszenie stanowiska Rolls-Royce Motor Cars i grupy BMW. Decyzja zapadnie w czerwcu. Jednak ważne jest, aby pracownicy Rolls-Royce Motor Cars zrozumieli punkt widzenia spółki macierzystej.

Grupa BMW wierzy, że Wielkiej Brytanii jest lepiej w roli członka UE niż byłoby poza tą rolą.

Swobodny handel jest ważny dla międzynarodowego biznesu. Rolls-Royce Motor Cars eksportuje samochody do UE i importuje znaczną liczbę części. Ponad połowa Mini i niemal wszystkie silniki i podzespoły są eksportowane do UE. Doliczyć należy również ponad 150 tys. nowych samochodów i setki tysięcy części importowanych z Europy każdego roku.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.