Blisko 300 osób do zwolnienia w KWB Konin

Około 300 osób ma stracić pracę w spółce PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin - poinformował w środę rzecznik prasowy Zespołu Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin SA Maciej Łęczycki. Zwolnienia grupowe mają rozpocząć się 30 sierpnia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Blisko 300 osób do zwolnienia w KWB Konin

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

17 lip 2013 18:15


Jak podał Łęczycki, zwolnienia grupowe mają objąć też ok. 50 pracowników PAK Kopalni Węgla Brunatnego Adamów. Rzecznik nie chciał szerzej komentować informacji o zwolnieniach.

W piśmie skierowanym do działających w Kopalni Węgla Brunatnego Konin związków zawodowych prezes zarządu poinformował, że główne przyczyny zwolnień grupowych to utrzymująca się od dłuższego czasu trudna sytuacja finansowa spółki, wysoki poziom zadłużenia oraz niska cena sprzedaży energii elektrycznej. W spółce zatrudnionych jest blisko 3,2 tys. osób.

Zwolnieniom sprzeciwiają się związki zawodowe działające w Grupie Kapitałowej ZE PAK. Nie wykluczają akcji protestacyjnej.

"Obecnie są prowadzone negocjacje z zarządem celem ograniczenia zwolnień, przesunięcia (pracowników do zwolnienia - PAP) na inne stanowiska. Rozpoczynamy procedury związane z przeprowadzeniem referendum strajkowego" - powiedział w środę PAP wiceprzewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" w KWB Konin Marcin Lisowski. Dodał, że związkowcy "podejmą wszelkie przewidziane prawem kroki, by "uchronić się przed tymi zwolnieniami".

Zwolnienia grupowe mają potrwać do 30 kwietnia 2014 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.