Będzie więcej pracy w legnickiej strefie

Dwa nowe zezwolenia w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie więcej pracy w legnickiej strefie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

9 wrz 2013 21:14


Co najmniej 50 mln zł zainwestuje w rozbudowę zakładu w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej firma VOSS Automotive Polska. Spółka DRG-Agro Group produkująca elementy stalowe otrzymała zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie strefy.

Jak poinformował w poniedziałek PAP dyrektor biura zarządu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE) Maciej Rojowski, VOSS Automotive Polska zadeklarowała, że zwiększy zatrudnienie, o co najmniej o 50 osób i utrzyma je na poziomie 615 pracowników.

VOSS Automotive Polska specjalizuje się w produkcji m.in. przewodów wykorzystywanych do redukcji zanieczyszczeń spalin, przewodów dla systemów hamulcowych oraz układów zawieszenia pneumatycznego. "Firma jest obecna na terenie podstrefy LSSE Legnickie Pole od 2004 r. Zakład był kilkakrotnie rozbudowywany, a każda rozbudowa skutkowała zwiększeniem produkcji i tworzeniem nowych miejsc pracy" - podał Rojowski.

Firma zamierza również rozwijać usługi badawczo - rozwojowe w zakresie konstrukcji, produkcji prototypów i rozwiązań informatycznych. "Przewiduje się, że dzięki centrum doskonalenia produkcji opracowane zostaną innowacyjne rozwiązania w zakresie redukcji emisji" - dodał Rojowski.

W poniedziałek władze LSSE poinformowały również o wydaniu zezwolenia dla DRG-Agro Group, polskiej firmy z siedzibą w Dzierżoniowie (Dolnośląskie), produkującej elementy z rur stalowych na potrzeby przemysłu i rolnictwa.

Firma zainwestuje 15 mln zł w budowę cynkowni. W nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie co najmniej 25 pracowników.

W tym roku firmy, które otrzymały zezwolenia na działalność w LSSE zadeklarowały inwestycje o łącznej wartości 200 mln zł. W wyniku tych inwestycji pracę znajdzie łącznie 185 osób, przy utrzymaniu zatrudnienia na poziomie 1631 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.