Będzie praca przy modernizacji fabryki wełny mineralnej

Szczecińska firma Prime Construction zmodernizuje fabrykę skalnej wełny w Cigacicach k. Zielonej Góry. Firma zapowiada, że przy robotach będzie współpracować z podwykonawcami z regionu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie praca przy modernizacji fabryki wełny mineralnej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 paź 2014 8:00


Jak poinformowały służby prasowe przedsiębiorstwa, Prime Construction wygrała przetarg na modernizację fabryki Rockwool Polska, lidera w produkcji skalnej wełny - materiału izolacyjnego używanego w budownictwie. W unowocześnienie fabryki w Cigacicach właściciel chce zainwestować 280 mln zł. Kontrakt szczecińskiego wykonawcy opiewa na 40 mln zł.

Czytaj też: Kolejna fabryka Volkswagena w Polsce to nawet 10 tys. nowych miejsc pracy

Przy realizacji inwestycji będziemy współpracować ze szczecińskimi podwykonawcami, którzy łącznie zatrudniają ok. 150 osób. To szansa na rozwój dla wielu firm z regionu” - podkreśla prezes Prime Construction Artur Januchowski.

Szczecińska firma wykonywała już zlecenie dla fabryki warte ponad 100 mln zł. Wybudowała m.in. ogromny magazyn tzw. wysokiego składowania.

Czytaj też: Toyota zatrudni 350 osób do produkcji silnika do Aygo

Rockwool zainwestuje w modernizację fabryki w Cigacicach. Firma zamierza m.in. rozbudować park technologiczny. Prace mają się zakończyć w pierwszym kwartale 2016 r.

Rockwool Polska należy do grupy Rockwool - duńskiego koncernu będącego producentem skalnej wełny mineralnej, a także dostawcą produktów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych.

Rockwool Polska posiada dwie fabryki - w Cigacicach koło Zielonej Góry i w Małkini na Mazowszu. Łącznie zatrudnia w nich ponad 1,1 tys. osób.

W samych Cigacicach Rockwool Polska współpracuje z około 50 miejscowymi firmami. Dotychczas zainwestowała w Polsce ponad miliard zł.

Firma Prime Construction funkcjonuje na rynku od 8 lat. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w projektowaniu i budowaniu przede wszystkim obiektów przemysłowych, biurowych i przetwórstwa spożywczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.