Będzie alokacja pracowników z kopalń Piekary i Brzeszcze

Programy restrukturyzacji kopalń Brzeszcze i Piekary trafiły do zarządu Kompanii Węglowej. Jest w nich mowa o alokacji pracowników i sprzętu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będzie alokacja pracowników z kopalń Piekary i Brzeszcze

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/Jerzy Dudała

wnp.pl

18 cze 2013 18:32


- Programy restrukturyzacji kopalń Brzeszcze i Piekary zostały już przedstawione zarządowi Kompanii Węglowej - mówi portalowi wnp.pl Zbigniew Madej, rzecznik KW SA.

- Będą teraz poddane wnikliwej ocenie. Ponadto odbyły się spotkania zarządu spółki z dyrekcjami wszystkich kopalń, gdzie przedstawiono wyniki i plany produkcyjne. Jeżeli chodzi o plany restrukturyzacji dla kopalń Brzeszcze i Piekary, to musi zostać wykonana analiza tych planów. Obydwa te programy zakładają alokację pracowników i sprzętu. Jednak o szczegółach można będzie mówić dopiero wtedy, gdy te programy zostaną przyjęte - podsumowuje Zbigniew Madej.

W kopalni Piekary pracuje ok. 2,7 tys. osób, a w Brzeszczach zatrudnionych jest ok. 3 tys. pracowników.

W KW podkreślają, że planowana restrukturyzacja nie doprowadzi do likwidacji kopalń, ani zwolnień ludzi. Może natomiast dojść do przeniesienia górników na inne kopalnie. Jednak na razie nie wiadomo, ilu i gdzie miałoby zostać przeniesionych.

Górnicze związki wskazują, że ograniczenie prac przygotowawczych w kopalniach Brzeszcze i Piekary tak naprawdę może być uwerturą do ich likwidacji.

Prezes Kompanii Węglowej Joanna Strzelec-Łobodzińska wielokrotnie mówiła, że spółka nie zamierza likwidować kopalń jeżeli nie dojdzie do sczerpania się złoża.

W czwartek szóstego czerwca doszło w Brzeszczach do pikiety w obronie kopalni Brzeszcze. W demonstracji uczestniczyły tysiące ludzi.

Zdaniem Komitetu Społecznego Mieszkańców oraz pracowników kopalni jej restrukturyzacja związana jest z planowanym przebiegiem drogi ekspresowej S1 nad pokładami węgla.

Kwestia przebiegu trasy S1 - w aspekcie dalszego funkcjonowania kopalń Brzeszcze oraz Silesia - była też poruszona w trakcie ostatniego posiedzenia Zespołu Trójstronnego do spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.