Będą nowe miejsca pracy w SSSE

W przyszłym tygodniu do ministerstwa gospodarki będzie złożony wniosek o powiększenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o ok. 160 ha w siedmiu miastach w Podlaskiem. Będą nowe miejsca pracy. Ile?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą nowe miejsca pracy w SSSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

6 paź 2014 18:43


Jednym z elementów będzie powiększenie podstrefy Białystok o 63 ha. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski (ubiegający się o trzecią kadencję) podpisał w poniedziałek wniosek do zarządu Suwalskiej SSE w tej sprawie. To kompletna dokumentacja przygotowana przez samorząd, która będzie załącznikiem do wniosku strefy do ministra gospodarki o powiększenie.

Czytaj też: W szczecińskiej SSE ma powstać 600 nowych miejsc pracy

Wniosek do ministra gospodarki będzie też dotyczył powiększenia podstref w Suwałkach i Grajewie oraz utworzenia nowych podstref w Szczuczynie, Czyżewie, Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach - poinformował PAP prezes Suwalskiej SSE (również ubiegający się o stanowisko prezydenta Białegostoku w nadchodzących wyborach). Jak dodał, ponieważ o utworzenie podstref zabiegają również inne samorządy, do przyszłego tygodnia sytuacja może się jeszcze zmienić, jeśli gminy zdążą przygotować wymagane dokumenty.

Czytaj też: SSE: zatrudnienie znajdzie każdy, kto chce pracować

Obecna podstrefa Białystok ma 30 ha. Wszystkie działki zostały sprzedane, choć niejasna jest jeszcze sytuacja dotycząca ostatniego inwestora z branży odnawialnych źródeł energii. Po przetargu firma miała za 5,4 mln zł kupić ostatnią wolną działkę o powierzchni 3,2 ha. Miała tam powstać fabryka paneli fotowoltaicznych o wartości 195 mln zł, pracę miały znaleźć 74 osoby. Prezydent Truskolaski powiedział w poniedziałek dziennikarzom, że "do podpisania aktu notarialnego nie doszło", firma wpłaciła wadium w wysokości 1 mln zł, nie wpłaciła reszty pieniędzy na konto miasta w wymaganym terminie.

Rzeczniczka Suwalskiej SSE Ewa Sokólska powiedziała PAP, że wszystkie wymogi ze strony strefy by sfinalizować transakcję z tym inwestorem zostały spełnione, teraz wszystko jest kwestią porozumienia pomiędzy władzami miasta a inwestorem. Według strefy inwestor prosił miasto o wydłużenie terminu na wpłatę pieniędzy do końca 2014 r.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.