Będą nowe miejsca pracy w mieleckiej SSE. Są nowe inwestycje

Modi Bags Mielec oraz drukarnia Pegwan planują nowe przedsięwzięcia na terenie SSE Euro-Park Mielec. Dzięki projektom obu firm powstanie 47 nowych miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą nowe miejsca pracy w mieleckiej SSE. Są nowe inwestycje

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

27 sie 2015 15:54


Spółka Mondi Bags Mielec zajmuje pozycję lidera w produkcji worków papierowych dla różnych gałęzi gospodarki: opakowania do cementu, pasz, nasion, także opakowania spożywcze. Nakłady inwestycyjne w wysokości 42 mln 640 tys. zł firma przeznaczy na modernizację istniejących już linii produkcyjnych i infrastrukturę pomocniczą.

Plan projektu zakłada realizację w dwóch etapach: zakup drukarki fleksograficznej, tutkarki i wentylówki oraz nowoczesnej linii workarskiej i regałów. W związku z prowadzonym przedsięwzięciem do końca czerwca 2016 roku spółka zatrudni 26 osób.

Z kolei Pegwan specjalizuje się w produkcji etykiet w technologiach, umożliwiających tworzenie nadruków na papierze, folii i tworzywach sztucznych. Spółka współpracuje m.in. z firmami Nestle Polska, grupa Żywiec, czy Kenpol.

W ramach nowego projektu Pegwen planuje na zakupionych gruntach wybudować zakład produkcyjny i wyposażyć go w specjalistyczne maszyny. Z efektów inwestycji skorzysta branża spożywcza, chemiczna, kosmetyczna i farmaceutyczna. Spółka deklaruje wydać na ten cel 7,5 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.