Beata Szydło na budowie bloku Elektrowni Jaworzno. Będzie praca dla kilku tysięcy osób

Premier odwiedziła plac budowy nowego bloku energetycznego 950 MW w Elektrowni Jaworzno. Potem spotkała się z zarządem grupy Tauron. Przy budowie bloku znajdzie zatrudnienie kilka tysięcy osób. Zagwarantuje on na kilkadziesiąt lat kilka tysięcy miejsc pracy w kopalniach Grupy Tauron, które będą dostawcami paliwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Beata Szydło na budowie bloku Elektrowni Jaworzno. Będzie praca dla kilku tysięcy osób

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

22 lut 2016 14:04


- Budowa tego bloku to przykład tego, że polska energetyka staje się coraz bardziej nowoczesna. W tym bloku będzie spalany węgiel z polskich kopalń. To zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju - powiedziała Beata Szydło.

Blok w Jaworznie jest jedną z czterech obecnie budowanych jednostek na węgiel kamienny w Polsce.

- Wykorzystana technologia zapewni zbyt na 2 do 3 mln ton węgla rocznie, przez ok. 30 lat - powiedział Remigiusz Nowakowski, prezes Grupy Tauron.

- Tauron realizuje jedną z największych i najbardziej wymagających inwestycji w Polsce, charakteryzującą się najwyższymi wskaźnikami technicznymi i ekologicznymi w swojej klasie. Ta wysokosprawna jednostka będzie spełniać surowe normy z zakresu ochrony środowiska i ma zastąpić moce wytwórcze starszej generacji, których odstawianie jest konieczne ze względu na rygorystyczną politykę klimatyczną Unii Europejskiej, oraz zapewnić ciągłość dostaw energii elektrycznej i zagwarantować bezpieczeństwo Krajowego Systemu Elektroenergetycznego - dodaje Remigiusz Nowakowski.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.