PARTNERZY PORTALU

Barbórka 2022: węgiel kamienny, brunatny, to nasze bogactwo naturalne

  • Autor: PAP/km
  • 4 gru 2022 10:19

Siarka, węgiel kamienny, brunatny, miedź, gaz ziemny, to nasze bogactwo naturalne, a jego wydobycie to jeden z fundamentów polskiej gospodarki - podkreślił wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin w życzeniach barbórkowych skierowanych do pracowników branży górniczej.

Barbórka 2022: węgiel kamienny, brunatny, to nasze bogactwo naturalne
4 grudnia przypada Dzień Górnika (fot. PTWP)
REKLAMA

Wicepremier Sasin przypomniał, że 4 grudnia przypada Dzień Górnika. Z tej okazji skierował "serdeczne słowa do wszystkich pracowników branży górniczej".

"Dzień Św. Barbary - patronki górników, to szczególna okazja do refleksji nad wieloletnią tradycją górnictwa w Polsce. W tym dniu pragnę przekazać wyrazy szacunku, uznania oraz podziękować za codzienne zaangażowanie górników i pracowników branży wydobywczej" - przekazał Sasin w życzeniach barbórkowych zamieszczonych w niedzielę na stronie Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Szef MAP podkreślił, że "siarka, węgiel kamienny, węgiel brunatny, miedź, gaz ziemny, to nasze bogactwo naturalne, a jego wydobycie to jeden z fundamentów polskiej gospodarki".

Zobacz: Oto 10 największych wyzwań dla polskiego górnictwa

"Nie byłoby ono możliwe, gdyby nie współdziałanie tysięcy osób - geologów, inżynierów, pracowników nadzoru i służb ratunkowych - a przede wszystkim górników. Dziś wszyscy Polacy są myślami z tymi, którzy każdego dnia wykonują swoje obowiązki z narażeniem życia" - podkreślił.

Jak wskazał, 4 grudnia wspominamy również tych, którzy zapłacili najwyższą cenę za swoją ofiarną pracę. "Nie ma ich wśród nas, odeszli na wieczną szychtę ale pozostaną zawsze w naszych sercach, jako symbol poświęcenia dla drugiego człowieka" - przekazał.

"Dziś jedyne słowo, które przychodzi na myśl to - dziękuję. Za Państwa trud, zaangażowanie, poświęcenie. Za etos pracy i życia górnika, pielęgnowanie tradycji i przekazywanie jej z pokolenia na pokolenie. W dzień uroczystych obchodów dnia patronki górników dziękujemy również Państwa najbliższym. To Oni każdego dnia wspierają Państwa, otaczając opieką i troską" - podkreślił Sasin.

Podziękowania górnikom wyraziła w niedzielę także minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. "Dzisiaj 4 grudnia - Barbórka. Dziękuję Górnikom, Gazownikom i Naftowcom za ich pracę i zaangażowanie, które odgrywają szczególną rolę w kształtowaniu bezpieczeństwa energetycznego Polski. Niech Św. Barbara ma Was zawsze w opiece" - napisała minister Moskwa na Twitterze.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Barbórka 2022: węgiel kamienny, brunatny, to nasze bogactwo naturalne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA