Bałagan prawny zahamował specjalne strefy ekonomiczne

Pierwsze półrocze było dla specjalnych stref ekonomicznych bardzo udane, w tym okresie zarządzający wydali prawie dwa razy więcej zezwoleń na działalność niż w całym 2013 r. Jednak teraz napływ nowych firm do stref ustał, a wszystko przez bałagan prawny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bałagan prawny zahamował specjalne strefy ekonomiczne

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

5 sie 2014 8:52


"Pierwsze półrocze 2014 r. było najlepszym w historii funkcjonowania stref, mamy deklaracje inwestorów tylko z tego półrocza o inwestycjach w najbliższych latach na skalę 21,6 mld zł" - mówił niedawno wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

 Czytaj też: Więcej inwestycji i miejsc pracy - specjalne strefy biją rekord

Jednak teraz strefy przestały wydawać zezwolenia dla inwestorów. "Rzeczpospolita" upatruje przyczyny takiej sytuacji w zmianie prawa, która nastąpiła zgodnie z unijnymi regulacjami od lipca. Niestety Ministerstwo Gospodarki nie zdążyło na czas z odpowiednimi rozporządzeniami, co skutkuje zamarciem napływu inwestycji do stref.

Dziennik wylicza, że w lipcu nie wydane ani jednego zezwolenia, podobnie ma być w sierpniu. Resort gospodarki ma zdążyć z odpowiednimi rozporządzeniami dopiero we wrześniu, gdyż opóźnienie ma wynikać ze względów proceduralnych.

 Czytaj też: Minister wysyła Specjalne Strefy Ekonomiczne do szkół


Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

kakus 2014-10-21 11:44:39

Największy potencjał zdecydowanie daje JARTOM, tutaj faktycznie można zarobić niezłe pieniądze, zakładając posiadanie odpowiedniego kapitału. SSE daje możliwości, koszty mogą być niższe, tylko czy rynek to wykorzysta?