PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Automatyzują co się da, ale wszystkim pracownikom gwarantują dalszą pracę

Automatyzacja jeszcze bardziej przyspieszy, od tego nie ma odwrotu. Może będzie chwilowy regres, ale firmy będą musiały pójść tą drogą - mówi Michał Stępień, wiceprezes i dyrektor techniczny ZPUE.

Automatyzują co się da, ale wszystkim pracownikom gwarantują dalszą pracę
Zakład ZPUE we Włoszczowej (fot. mat. pras.)
REKLAMA
 • Przemysł 4.0 to esencja trwającej czwartej rewolucji przemysłowej, w którą wpisuje się także ZPUE, polska firma z branży elektroenergetycznej z blisko 35-letnią historią. 
 • Zdaniem Michała Stępnia, wiceprezesa i dyrektora technicznego w ZPUE, Przemysł 4.0 obejmuje nie tylko produkcję; dotyczy całego łańcucha wartości w organizacji. Z perspektywy ZPUE najważniejsze są systemy planowania. 
 • Automatyzacja to wielka szansa, ale budzi pewne obawy. Jedną z nich jest lęk przed tym, że maszyna wyeliminuje człowieka. Jak zaznacza Michał Stępień, chodzi o to, by praca była łatwiejsza i bardziej efektywna.
 • Rozmowa jest jedną z cyklu wywiadów, na podstawie których powstanie raport dotyczący Produkcji 4.0 w naszym kraju. Premierowa prezentacja tego opracowania nastąpi podczas konferencji Nowy Przemysł 4.0 (4-5 października 2022 r.) w ramach Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX (4-6 października 2022 r.). Wątek nowoczesności będzie też mocno obecny w czasie Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING (18-20 października 2022 r.). Wszystkie te spotkania odbędą się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Przed ZPUE rok jubileuszowy, czyli 35 lat działalności na polskim rynku. Jak przez ten czas zmieniła się branża elektroenergetyczna i sama produkcja?

Michał Stępień, wiceprezes i dyrektor technicznym w ZPUE: - Zmiany są ogromne. Dzisiejsza branża elektroenergetyczna i ta sprzed ponad trzech dekad to dwa zupełnie inne sektory. Początek naszej historii przypada na okres początku transformacji gospodarki socjalistycznej do modelu wolnorynkowego. Ten burzliwy okres dotknął wszystkie sektory gospodarki, także elektroenergetyczny. Był to okres wielkiej próby, zawirowań, wyzwań i szans, które skutecznie zostały przez naszą firmę wykorzystane.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (5)

Do artykułu: Automatyzują co się da, ale wszystkim pracownikom gwarantują dalszą pracę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Adam 2022-09-20 16:34:04

  zawsze czytam na stronie finrada sekcje z przydatnymi artykułami na temat finansów i poradami dotyczącymi planowania finansowego, zawsze mam aktualną informację

 • Pracownik 2022-09-18 20:57:46

  Pewnie niech automatyzacja zastąpi ludzi tylko niech ponosi koszta za to czyli podatek z którego ludzie dostaną gwarantowany dochód ewentualnie życie bez rachunków i ekwiwalend żywnościowy itp.

 • Ala 2022-09-16 09:54:36

  Jak wszystko wejdzie w życie w firmie jak SAP to życzęcpowodzenia. :)

 • Ala 2022-09-16 09:51:15

  Ech.. Jakie dyrdymały. Człowiek pracujący w tej firmie zna realia. Nie liczą się z pracownikiem i tyle w temacie. A opowiastka o osobie, która przyszła do dyrektora i chciała się "zwolnić, ponieważ nie widziała dla siebie miejsca w firmie" wyssana z palca. Do tego Pana nikt nie poszedłby z pytaniem o cokolwiek.

  • Ja 2022-09-17 18:04:42

   czyli jednak to prawda, zautomatyzują się i podarują ci i tobie nieszczęśniką podobnym tak upragnioną przecież wolność... PRAWDA ??

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA