Atrakcyjna praca w energetyce i ciepłownictwie

Aż 68 proc. pracowników byłoby gotowych zmienić pracodawcę ze względu na możliwość uzyskania wyższego wynagrodzenia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Atrakcyjna praca w energetyce i ciepłownictwie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

26 lut 2013 13:45


Postawa ta dotyczy zasadniczo wszystkich ankietowanych i jest niezależna od wieku i wykształcenia. Nieco częściej wskazywali ten czynnik mężczyźni oraz pracownicy produkcyjni, a także pracownicy instytucji pozarządowych.

Jednakże podjęcie decyzji o zmianie firmy nie sprowadza się wyłącznie do porównania zarobków; ważnym czynnikiem obniżającym chęć do zmiany jest stabilna sytuacja finansowa aktualnego pracodawcy.

Z najnowszego badania Randstad Award 2013 wynika, że idealną branżą dla kandydatów jest energetyka i ciepłownictwo, kojarzone zarówno z wysokimi zarobkami, jak i stabilnym zatrudnieniem. Sektory te otrzymały najwyższe noty wśród badanych, którzy identyfikują go zarazem z wysokimi zarobkami (36 proc.), jak i bezpieczeństwem zatrudnienia (32 proc.) oraz troską o środowisko (29 proc.) i stabilną sytuacją finansową (24 proc.).

Na drugim miejscu pod względem atrakcyjności branż znalazła się motoryzacja, która co prawda zebrała niskie noty za stabilność zatrudnienia (12 proc.), jednak jest wysoko ceniona za jakość szkolenia oraz interesującą oferowaną pracę i możliwości oferowane na przyszłość. Podobnie oceny w tych samych obszarach uzyskał sektor elektrotechniczny.

- Wskazówką z badania dla wszystkich pracodawców jest zatem to, że warto wyraźnie komunikować rynkowi, co mają własne¬go i autentycznego do zaoferowania - mówi Kajetan Słonina, dyrektor zarządzający agencji zatrudnienia Randstad. - Na pewno znajdą się bowiem kandydaci, którzy dane aspekty docenią.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.