PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Astronomiczne rachunki piekarzy za gaz. "Fala bankructw już się rozpoczęła"

Według szacunków Cechu Rzemiosł Spożywczych od grudnia w całym kraju upadła już ponad setka rodzinnych piekarni. Powodem jest rosnąca inflacja oraz dramatyczne podwyżki cen gazu.

Astronomiczne rachunki piekarzy za gaz. "Fala bankructw już się rozpoczęła"
Od grudnia w całym kraju upadła już ponad setka rodzinnych piekarni (fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • W sposób bezpośredni podwyżki cen gazu i mediów uderzają w przedsiębiorców jeszcze bardziej niż pandemia i Polski Ład – podkreślają piekarze.
  • Piekarze przyznają, że nie są w stanie podnosić już bardziej cen pieczywa. Ostatnie podwyżki miały miejsce w styczniu. Na kolejne nie będzie już zgody konsumentów.
  • Według piekarzy brak przyjęcia tarcz osłonowych dla małych firm, w tym piekarni rzemieślniczych, poskutkuje falą upadłości i bankructw.

Piekarz Andrzej Wojciechowski przyznaje, że rachunki, które otrzymują piekarze, są dla nich niemożliwe do zapłaty. – Pan Andrzej pokazał nam rachunek wyższy o 1000 proc. w porównaniu z rokiem 2021. Taką sytuację nawet trudno jest skomentować. Na naszych oczach kona sektor małych, rzemieślniczych piekarni. Północna Izba Gospodarcza ponawia apel o jak najszybsze przyjęcie działań osłonowych dla małych firm rodzinnych, które są właśnie dobijane kosmicznymi cenami gazu. Tutaj już nie ma na co czekać. Szybkie działanie albo wiosną zostanie nam do zakupu tylko pieczywo z marketu – mówi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Gospodarcze ciosy w piekarnie

Jak mówi Hanna Mojsiuk, bardzo rozczarowujące jest to, że głos piekarzy sprzed kilku tygodni nie został wysłuchany. Nie tylko nie przyjęto żadnych działań osłonowych dla przedsiębiorców, ale i przedsiębiorcy otrzymali jeszcze wyższe rachunki za używanie gazu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Pensje będą rosły, firmy są na to gotowe. Kto dostanie największą podwyżkę?

– W sposób bezpośredni podwyżki cen gazu i mediów uderzają w przedsiębiorców jeszcze bardziej niż pandemia i Polski Ład. Pandemia niesie niepewność, Polski Ład niesie chaos, a podwyżki cen prądu i gazu niosą bankructwo. Jak nie trudno się domyśleć przedsiębiorca nie jest w stanie działać w stanie chaosu, niepewności i z pustym portfelem lub długami. Apelujemy o opamiętanie i przyjęcie szybkich działań broniących małych przedsiębiorców – mówi Hanna Mojsiuk.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Astronomiczne rachunki piekarzy za gaz. "Fala bankructw już się rozpoczęła"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Czesław 2022-02-23 16:20:10

    Za rok takie ceny będą w ogrzewaniu mieszkań i zacznie się masowe przejmowanie lokali za długi.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA