PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

ARP przejmuje Starachowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną

  • Autor: AT
  • 24 paź 2019 14:07

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) odkupiła za 16 mln zł prawie 80 proc. udziałów w Specjalnej Strefie Ekonomicznej "Starachowice", od miasta Starachowice i prywatnej spółki z Grupy Zasada - Inweststar.

ARP przejmuje Starachowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną
Adobe Stock
REKLAMA

- Dzięki zakupowi "Starachowic" będziemy mogli aktywnie włączyć się w zagospodarowanie 600 hektarów w okolicach Kielc. Mamy kompetencje, zasoby finansowe i organizacyjne, żeby na tym terenie stworzyć park przemysłowy dla inwestycji strategicznych nie tylko dla regionu, ale także dla kraju. Jestem przekonany, że na naszej inwestycji skorzysta lokalna przedsiębiorczość i całe województwo świętokrzyskie - powiedział wiceprezes ARP Dariusz Śliwowski.

Transakcja zakupu starachowickiej strefy pozwoli na wzmocnienie i połączenie pod jednym nadzorem obszaru południowo-wschodniej Polski. Dotychczas poza strefą starachowicką dominowały tam tereny inwestycyjne stref mieleckiej i tarnobrzeskiej, zarządzane przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Z punktu widzenia nowego właściciela przejęcie obszaru SSE Starachowice stworzy warunki do współpracy z dużymi przedsiębiorstwami działającymi na obszarze SSE Starachowice (m.in. Zakłady Azotowe Puławy, MAN Bus, Cersanit) oraz samorządami województwa świętokrzyskiego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Nowa ustawa ułatwi inwestycje w Specjalnych Strefach Ekonomicznych

- Obszar przypisany SSE Starachowice obejmuje 12 powiatów w województwie świętokrzyskim oraz miasto Kielce, 3 powiaty w województwie mazowieckim, w tym radomski oraz puławski w województwie lubelskim. Obszar ten bezpośrednio graniczy z obszarem przypisanym ARP, powiat puławski znajduje się w centrum obszaru ARP, powiat radomski stanowi otoczenie miasta Radomia. Obszar funkcjonowania SSE Starachowice obejmuje łączną powierzchnię 708 ha na terenach województwa świętokrzyskiego - podała ARP.

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Działa od 1991 r. Portfel spółek ARP obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan. Siedziba główna ARP znajduje się w Warszawie. Agencja ma również oddziały w Katowicach, Mielcu oraz Tarnobrzegu, biura w Radomiu i Wrocławiu.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: ARP przejmuje Starachowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA