Amerykański koncern zainwestuje w Polsce. Powstanie kilkaset nowych miejsc pracy

- Mamy decyzję ws. kolejnej dużej inwestycji amerykańskiej na kilkaset miejsc pracy w przemyśle motoryzacyjnym - poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Amerykański koncern zainwestuje w Polsce. Powstanie kilkaset nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 paź 2016 11:18


- Mogę powiedzieć już dzisiaj, że właściwie mamy decyzję kolejnej dużej inwestycji amerykańskiej na kilkaset kolejnych miejsc pracy w przemyśle motoryzacyjnym, związanej również z szeroko rozumianym sektorem samochodowym - poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki.

Wcześniej wraz z premier Beatą Szydło mówił o zakończeniu negocjacji o lokalizacji w Jaworze na Dolnym Śląsku fabryki silników koncernu Mercedes-Benz. Podkreślił, że to kolejny etap realizacji Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

- Już odeszliśmy od tego etapu gwałtownego wyprzedawania wszystkiego, już nie jesteśmy montownią AGD, jak to wyłącznie było w minionych latach. Cieszymy się z bardzo wielu tego typu inwestycji, ale w szczególności cieszymy się z tych inwestycji, które przyprowadzają nad Wisłę inwestycje wysoko zaawansowane technologicznie, które przekładają się na wiele pozytywnych aspektów rozwoju gospodarczego - mówił.

Wskazał, że rządowi Prawa i Sprawiedliwości przede wszystkim zależy na wzmocnieniu kadr wysoko wykwalifikowanych, wartości dodanej produktów.

- Silnik Mercedesa "made in Poland" - trudno sobie wyobrazić lepszy przykład na rozwój technologicznych w kontekście Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - podkreślił.

- To na pewno będzie perła współpracy polsko-niemieckiej. Niemcy są dla nas kluczowym partnerem gospodarczym i są też dla nas jednym z głównych partnerów inwestycyjnych. Taka marka, jak Mercedes na pewno będzie świadczyła o atrakcyjności inwestycyjnej Polski - ocenił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

karol 2016-10-14 21:14:46

Poprzednio były tylko obce "montownie' a teraz będzie polska myśl techniczna o jakości Poloneza?