Alabama: Toyota i Mazda otworzą wspólną fabrykę. Będzie praca

W USA powstanie wspólna fabryka samochodów Toyoty i Mazdy. Docelowo fabryka ma produkować 300 tys. aut rocznie i zatrudniać 4 tys. pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Alabama: Toyota i Mazda otworzą wspólną fabrykę. Będzie praca

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

10 sty 2018 8:40


Japońskie koncerny motoryzacyjne Toyota i Mazda wybudują wspólną fabrykę samochodów w amerykańskim stanie Alabama - podała agencja Associated Press, powołując się na "osobę poinformowaną" o decyzji w sprawie lokalizacji zakładu.

Już w sierpniu Toyota i Mazda, które tworzą sojusz kapitałowy, poinformowały o budowie wspólnej fabryki w USA. Wartość tej inwestycji to 1,6 mld dolarów. W nowym zakładzie mają powstawać samochody przeznaczone na rynki Ameryki Północnej. Docelowo fabryka ma produkować 300 tys. aut rocznie i zatrudniać 4 tys. pracowników.

Fabryka ma być otwarta w 2021 roku. Toyota planuje produkować w niej kompaktową Corollę, a Mazda - nowy model crossovera.

Według AP fabryka powstanie w rejonie miasta Huntsville w Alabamie. Oficjalnie ma to zostać ogłoszone w środę po południu czasu lokalnego.

Pierwotnie Toyota planowała produkcję Corolli w swej nowej fabryce w Meksyku. "Po ponownej ocenie rynku" japoński koncern zmienił jednak swoje plany. Toyota zapewnia, że decyzja o budowie fabryki w USA nie miała nic wspólnego z groźbami prezydenta Donalda Trumpa, który w styczniu ubiegłego roku zagroził japońskiemu koncernowi retorsjami, jeśli ten wybuduje w Meksyku fabrykę samochodów przeznaczonych na rynek amerykański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

123michal 2018-01-25 13:55:49

Uważam że to bardzo fajne posunięcie. Na co dzień jeżdżę Toyotą a Mazdę wypożyczałem całkiem niedawno w Panek i właściwie z obu marek jestem zadowolony. Dobrze mi się jeździło ich modelami.