90 nowych miejsc pracy w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Enckel, CGR Polska i Hufgard Polska będą kolejnymi inwestorami na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Częstochowie - podał Urząd Miasta. Powstanie co najmniej 90 miejsc pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

90 nowych miejsc pracy w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 maj 2015 19:48


Zarząd Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozstrzygnął kolejne przetargi dla inwestorów, którzy działać będą na terenie strefy w obszarze "Kusięcka".

Tereny te zajmą Enckel - producent urządzeń peryferyjnych do produkcji tworzyw sztucznych, CGR Polska - firma zajmująca się produkcją części dla przemysłu motoryzacyjnego - drutów, sprężyn, zaczepów, linek, kabli i rurek oraz Hufgard Polska - producent chemii budowlanej, m.in. mas zalewowych. Nieruchomości posiadają dostęp do drogi publicznej i infrastruktury technicznej.

Czytaj też: Nowe zadania dla KSSE w kontekście restrukturyzacji górnictwa

Za grunt firmy zapłacą łącznie ok. 2 mln 753 tys. zł, w sumie zainwestują blisko 36,5 mln zł i stworzą co najmniej 90 nowych miejsc pracy.

- Pozwolenia na działalność na terenie stref ekonomicznych w Częstochowie, które zostały udzielone od czerwca 2014 r. do teraz, dają nam pewność powstania 400 nowych miejsc pracy i inwestycje rzędu 100 mln zł - powiedział we wtorek prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

- Na zezwolenia czekają kolejne firmy. Zainteresowanie częstochowskimi terenami potwierdza, że starania miasta i naszych parlamentarzystów o strefy miały głęboki sens. Efekty przynosi też promocja inwestycyjna i nasze otwarcie na przedsiębiorców - dodał.

Czytaj też: Więcej nowych projektów i miejsc pracy w Katowickiej SSE

Zarząd Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jeszcze w maju rozstrzygnie kolejny przetarg - na zagospodarowanie inwestycyjne nieruchomości składającej się z dwóch działek w strefie "Skorki", a w czerwcu planowany jest jeszcze jeden przetarg dotyczący strefy "Kusięcka".

Zamiary inwestycyjne potwierdziła też częstochowska firma CSF Poland, składając list intencyjny dotyczący planu rozbudowy swojego zakładu i dalszego zwiększenia zatrudnienia oraz zwracając się z wnioskiem o kontynuację procedury zmierzającej do objęcia swoich terenów, na których zamierza rozwijać działalność, granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.