500 zł na dziecko, Rafalska: Program 500+ szansą na ożywienie lokalnych rynków

• Województwo lubuskie jest dobrze przygotowane do wdrożenia programu 500+.
• W skali kraju z programu skorzysta 3,7 mln dzieci, a w samym woj. lubuskim 107 tys. z 78 tys. rodzin.
• W całym kraju w 2016 r. na realizację programu zostanie przeznaczone ponad 17 mld zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

500 zł na dziecko, Rafalska: Program 500+ szansą na ożywienie lokalnych rynków

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

21 mar 2016 14:52


Woj. lubuskie jest dobrze przygotowane do wdrożenia programu 500+ - oceniła minister rodziny Elżbieta Rafalska, która w poniedziałek spotkała się z prezydentami Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry oraz wojewodą i wicewojewodą lubuskim, by poznać stan przygotowania do uruchomienia programu.

"Mogę powiedzieć po naszym spotkaniu roboczym, że woj. lubuskie jest dobrze przygotowane do wdrożenia tego programu. Najtrudniejsza część tego zadania jest dopiero przed samorządami, a więc staramy się dopiąć na ostatni guzik ten stan przygotowań" - podkreśliła minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Czytaj też: Błaszczak: Pieniądze z programu 500 plus to czynnik prorozwojowy dla gmin

Przypomniała, że jest już po etapie konsultacji społecznych. "Potem był etap szkolenia, w którym w całej Polsce wyszkolono ponad 3,7 tys. pracowników. Dzisiaj jest ten ostatni etap, w którym się pytamy ze strony ministerstwa - w czym jeszcze możemy pomóc" - powiedziała Rafalska na konferencji prasowej.

Jak dodała, w skali kraju z programu skorzysta 3,7 mln dzieci, a w samym woj. lubuskim 107 tys. z 78 tys. rodzin.

"To pokazuje skalę problemu, to pokazuje jak znacząco może się poprawić jakość życia lubuskich rodzin, polskich rodzin. To pokazuje, że ten program jest szansą na poprawę - nawet co pokazują ostatnio prognozy - wzrostu gospodarczego, ożywienie rynków lokalnych. Dzieci będą miały lepsze warunki życiowe. Ten dobrostan lubuskich dzieci, polskich dzieci bardzo się poprawi. I myślę, że samorządy dzisiaj też doceniają to, że mieszkańcy ich miejscowości skorzystają z tego rządowego programu" - podkreśliła Rafalska.

Czytaj też: Od kwietnia będzie można składać wnioski w programie 500+ przez internet

Minister podziękowała samorządom za zaangażowanie i inicjatywy dotyczące sprawnego przygotowania do obsługi programu.

"Jestem zbudowana propozycjami samorządów, które mówią, że mogą to być różne punkty przyjmowania wniosków. Inaczej będzie to robione w Zielonej Górze, inaczej w Gorzowie, ale wszędzie ta możliwość odebrania wniosków jest bardzo bogata. Myślę, że dzisiaj jesteśmy na finiszu, który dla mnie jest jakimś finiszem, a dla innych (samorządów) będzie startem" - powiedziała szefowa resortu rodziny.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.