×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

430 nowych pozwoleń i znacząca liczba miejsc pracy w Polskiej Strefie Inwestycji

  • Autor: PAP/AT
  • 23 sty 2020 17:32

Od września 2018 r., czyli od początku istnienia Polskiej Strefy Ekonomicznej, mamy ponad 430 nowych pozwoleń strefowych, nowych inwestycji zadeklarowanych. Wartość tych inwestycji to 20,9 mld zł i bardzo znacząca liczba miejsc pracy - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz na konferencji prasowej.

430 nowych pozwoleń i znacząca liczba miejsc pracy w Polskiej Strefie Inwestycji
Jadwiga Emilewicz (fot. twitter.com/MinRozwoju)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Ponad 430 decyzje dotyczące inwestycji o wartości blisko 21 mld zł - to efekt funkcjonowania Polskiej Strefy Inwestycji - powiedziała w czwartek (23 stycznia) minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
  • Podkreśliła, że 319 z tych decyzji dotyczyło firm z polskim kapitałem. Według danych MR, deklarowana wartość przedsięwzięć firm z polskim kapitałem to 9,3 mld zł.
  • Dodała, że w naszym kraju inwestuje m.in. firma AstraZeneca, która chce przeznaczyć na badania i rozwój 1,5 mld zł.

"Każdorazowo gdy inwestor, który jest obecny na polskim rynku od kilkudziesięciu lat deklaruje reinwestycje, to jest także potwierdzenie, że mamy dobre warunki prawne do tego, żeby w Polsce opłacało się inwestować" - mówiła szefowa resortu rozwoju na konferencji poświęconej m.in. podsumowaniu ponad roku działania Polskiej Strefy Inwestycji.

Dodała, że tym bardziej cieszy decyzja firmy AstraZeneca, obecnej na naszym rynku od ok. 30 lat, która "zdecydowała się zainwestować w najbliższych latach w naszym kraju 1,5 mld zł w budowę ekosystemu biotechnologicznego i life science". Odniosła się w ten sposób do inwestycji, o której poinformowali w środę (22 stycznia) w Davos premier Mateusz Morawiecki i prezes firmy AstraZeneca Leif Johansson.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: 430 nowych pozwoleń i znacząca liczba miejsc pracy w Polskiej Strefie Inwestycji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA